Egy bögre forró italért ennyit dolgoznak a teaszedők

GettyImages-2148370069
Olvasási idő kb. 2 perc

Noha Anglia a délutáni kötelező teafogyasztás Mekkája, a termelés legszámottevőbb része Ázsiában, annak is a legtávolabbi vidékein folyik, kemény, gyakran még ma is emberi munkával.

Mint manapság már oly sok mindenben, a teatermelésben is vezető szerepet tölt be a világon Kína, ahol igen jelentős a teakultúra. Fontos szerep jut azonban Indiának is, itt Darjeeling, Assam és Nilgiri régió számít a legtermékenyebb területnek.

A dobogón ott van Srí Lanka is, sőt, ha az ország régi nevére gondolunk, akkor nem is kérdés, miért: a Ceylon szó szinte összeforrott a teával. Ezen országok mellett már Nepálnak is egyre fontosabb a szerepe a világ teapiacán, amely mellett feltétlenül meg kell említeni még Törökországot is.

Ebben a videóban láthatod, micsoda munkát végeznek a teaszedők:

Angliában a teázás hagyománya a 17. századra nyúlik vissza. Ekkor érkezett ugyanis Kínából Angliába a hamar népszerűvé váló tea, mely aztán a 18. századra már széles körben elterjedt. A felsőbb társadalmi osztályok elit szokásává a 19. században vált a forró nedű kortyolgatása, amely nem csupán egy ital elfogyasztását, de egy késő délutáni uzsonnázást és egybe egy társadalmi eseményt is jelent. Utóbbi Törökországra is érvényes, a teazás ott is szinte szertartás.

Ha tudni szeretnéd, hogy állnak az angolok az ötórai teával, olvasd el ezt a cikkünket!

Megkérdeztük, tényleg teáznak-e ötkor az angolokMegkérdeztük, tényleg teáznak-e ötkor az angolok

Érdekes válaszokat kaptunk az angoloktól a teázással kapcsolatban.

Tovább olvasom

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Címkék
Érdekességek