Az ázsiai és az észak-amerikai kontinenst elválasztó Bering-szorosban fekszik két aprócska sziget egymástól mindössze alig 3,8 kilométerre, csakhogy míg a Kis-Diomede szigete az Amerikai Egyesült Államok része, addig a szomszédos Nagy-Diomede orosz fennhatóság alatt áll.
A két sziget közötti időzónahatár lehetővé teszi az "időutazást"
A földrajzi közelség ellenére azért számos különbség van a Szibériához tartozó és az Alaszkához tartozó sziget között. Az amerikai sziget egyetlen kis várossal és közel 100 ott élővel lakott terület, míg orosz szomszédján csak katonai támaszpont van.
Ami még ennél is érdekesebbé teszi a szigetpáros helyzetét, az az, hogy éppen az egymástól szűk 4 kilométerre lévő szigetek között húzódik egy időzóna határvonala, ami miatt
az időeltolódás a szomszédos szigetek között nem kevesebb mint 21 óra.
Ezért aztán találóan a Krusenstern-szigetnek is hívott amerikai Kis-Diomede másik neve Tegnap-sziget, míg a Ratmanov-szigetként is ismert orosz Nagy-Diomede a Holnap-sziget, mivel dátuma gyakorlatilag egy nappal szomszédjáé előtt jár. Aki tehát valódi időutazásra vágyik, itt megteheti, s válassza ehhez időpontul a téli időszakot, amikor a Bering-szoros vize jéggé fagy és még hajóra sem kell mindehhez szállni, hanem
egyszerűen át lehet sétálni Amerikából Oroszországba bő egy óra alatt.
Ha érdekelnek az ehhez hasonlóan extrém szigetek különleges jogi státusszal és extrán ellenálló lakossággal, tekints bele ebbe az érdekes anyagunkba is.
Aki ezen a sötét szigeten hosszabb-rövidebb ideig él, tulajdonképpen a jegesmedvék vendége.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés