Összefoglaló

Percről percre Federer óriási elődöntőben győzte le Nadalt Wimbledonban

A világranglista 3. Roger Federer egy látványos labdameneteket hozó mérkőzésen 7:6, 1:6, 6:3, 6:4-re legyőzte a ranglista 2. Rafael Nadalt a wimbledoni elődöntőben
Utoljára 11 éve, a legendás 2008-as döntőjükben találkoztak Wimbledonban, a mostani elődöntőjük is nagy meccs lett
Az első szettet a nagyon jól szerváló, a rövidítésben végül hatékonyabb Federer nyerte 7:6-ra
A második szettben Nadal rákapcsolt, Federernek nem jöttek az első szervái, a spanyol 6:1-gyel kiegyenlített
A harmadik játszmára Federer összerakta az adogatását, Nadalnak is voltak lehetőségei, de hosszabb labdamenetet is tudott nyerni a svájci, aki 6:3-ra újra előnybe került
A negyedik szettben Federer hamar megszerezte a brékelőnyt, és nagyon magabiztosan játszott, miközben Nadal túl sokat hibázott, 6:4 lett a vége