Ez a poszt a következő Percről percre része:

Az eddigi legsikeresebb magyar nap az olimpián

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Zárjuk élő közvetítésünket, de tartsanak velünk holnap is, a megszokott módon 01:30-tól jövünk az olimpia hatodik napjának legfontosabb eseményeivel. További szép napot kívánunk!

  • A francia férfi kézilabda-válogatott az első félidőben hat góllal is vezetett a németek ellen az A csoportban a 3. fordulóban, ám majdnem ráfaragtak. Alfreð Gíslason csapata megfordította a mérkőzést, ám a franciák megrázták magukat, és a végén egyetlen góllal győztek (30-29).

    A csoportot ezzel kéz a kézben vezetik a franciák és a spanyolok (6-6 pont), a németek pedig a norvégok mögött még továbbjutó helyen állnak az utolsó előtti fordulót megelőzően. 

  • Magyar szempontból az olimpia eddigi legeredményesebb napján vagyunk túl, hiszen sportolóink egy aranyérem mellett két bronzérmet is szereztek:

    • Milák Kristóf olimpiai csúccsal lett olimpiai bajnok 200 pillangón. Kenderesi Tamás épphogy lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végzett. Hosszú Katinka hetedik lett 200 vegyesen. Kapás Boglárka 200 pillangón, Németh Nándor 100 gyorson jutott döntőbe. Ilku Miklós kollégánk ott volt az uszodában, összefoglalóját olvassa el itt! Délután Cseh László a 10. idővel kvalifikálta magát a 200 vegyes középdöntőjébe, a női 4x200-as gyorsváltó pedig nyolcadikként kvalifikálta magát a fináléba.
    • Férfi kardcsapatunk domináns vívással legyőzte az amerikaiakat, ezzel bejutott a legjobb négy közé. Sajnos ott az olaszok egy végletekig kiélezett meccsen megnyerték az elődöntőt, ám a bronzmeccset magabiztosan hozták Szilágyi Áronék, így harmadik helyen végeztek. Palotai Barnabás kollégánk ott van a vívócsarnokban, tudósítását ide kattintva olvashatja el!
    • Női vízilabda-válogatottunk a torna eddigi legnagyobb meglepetését okozta az olimpiákon 13 év óta veretlen Egyesült Államok bravúros legyőzésével.
    • Tóth Krisztián bronzérmet nyert a férfi cselgáncsozók 90 kilogrammos mezőnyében, a harmadik helyért vívott csatában aranyponttal győzte le orosz riválisát.
    • Berecz Zsombor továbbra is második helyen áll összetettben finn dingi kategóriában, miután szerdán egy 9. és egy 4. helyet gyűjtött be a Zushiban rendezett versenyen.
  • Kento Momotának nem az olimpiai szereplés lesz a legcsillogóbb pont a pályafutásában. A világ legjobb tollaslabdázójának tartott, a világranglistát is vezető 26 éves japán szerdán 2-0-ra kikapott dél-koreai ellenfelétől, így az A csoport második helyén zárt, és kiesett.

    A riói olimpián azért nem vehetett részt, mert kaszinózás miatt felfüggesztették. Japánban ugyanis ez illegálisnak számít.

  • A franciák kiestek az olimpiai labdarúgótornáról, a japánok alaposan helybenhagyták őket (0-4). Miután a nyitómeccsükön Mexikótól is kaptak egy négyest, egy győzelemmel és két méretes zakóval szedik a sátorfájukat. Az A csoportból Japán és Mexikó jutott tovább.

    A D csoportból Elefántcsontpart ejtette ki a németeket, ehhez elég volt egy 1-1-es döntetlen ellenük. A négyesből Elefántcsontpart mellett Brazília jutott tovább két sikerrel és egy döntetlennel.

  • A hangulatos nevű német Jessica von Bredow-Werndl nyerte a díjlovaglás egyéni döntőjét, a második helyen Isabell Werth, a harmadikon Charlotte Dujardin végzett.

  • 3x3-as kosárlabda, bronzmérkőzések: 

    • Nők: Franciaország–Kína 14-16
    • Férfiak: Szerbia–Belgium 21-10 
  • A szörnyű meleg miatt több játékos, így a világelső Novak Djokovic, illetve Danyiil Medvegyev is jelezte a szervezőknek, hogy elegük van a korai kezdési időpontokból, mert elolvadnak a teniszstadionban. Az orosz a szerdai Fognini elleni meccsén egyenesen azt mondta a székbírónak, hogy ő játszik tovább, de ki vállalja a felelősséget, ha összeesik és meghal?

    A szervezők az erőteljes nyomás hatására úgy határoztak, hogy a csütörtöktől kezdődő meccseket már helyi idő szerint 15 órakor rendezik, vagyis magyar idő szerint reggel 8-tól.

  • Hiába vezetett a spanyol női vízilabda-válogatott a hollandok elleni délutáni mérkőzésen az A csoportban, egyetlen góllal kikapott. Az utolsó percben üres kapuval, plusz mezőnyjátékossal támadtak a déliek, de blokkolt az ellenfél, így a vége 14-13. A csoportot pontazonossággal pillanatnyilag a spanyolok és az ausztrálok vezetik, de a spanyolok eggyel több mérkőzést játszottak.

  • A nap utolsó versenyszáma a női 4x200-as gyorsváltó volt, a második előfutamban versenyzett a Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Verrasztó Evelin, Késely Ajna összeállítású magyar négyes. Jakabos az ötödik helyre hozta a váltót az első 200-on, az őt váltó Veres Laura negyedikként adta át a képzeletbeli stafétát. Az élen az ausztrálok haladtak, a kanadaiak és az oroszok követték őket. Verrasztó Evelin tartotta a negyedik helyet, így jöhetett Késely Ajna az utolsó 200-ra. Késely nagyon erős ötvennel (26,79) kezdett, amivel a magyar váltó közelebb zárkózott a három dobogóshoz. A futamot végül Ausztrália nyerte (7:44,61), a magyar négyes a negyedik lett 7:56,16-tal, ami döntőt ért, méghozzá nyolcadikként.

  • A férfi 200 méter vegyes negyedik előfutamában versenyzett a magyar úszóválogatott egyik legrutinosabbja, Cseh László. Az olimpiai ezüstérmes a hetes pályán kezdett, 25,21-es idővel hozta a pillangót, majd a hát után élre állt féltávnál. Mellen másodikként fordult rá az utolsó hosszra, amin összerázódott a mezőny. Cseh László második lett, 1:57,51-es idővel, amivel természetesen bejutott a középdöntőbe. Kós Hubert a hatodik előfutamban 1:58,49-et úszott, amivel 20. lett összesítésben, így ő nem lesz ott a helyi idő szerint holnap reggeli középdöntőben.

  • Igolnyikovot is megintik, neki egy, Tóthnak két sidó van a neve mellett. De Tóth akciója sikeres, vazari, meg is adják végre, MEGVAN A BRONZ!

  • Tóth mintha vazarit csinált volna, videózás jön. Nem adják meg a pontot.

  • Az első négy percben egyiküknek sem sikerült akciót csinálnia. Jöhet az aranypont.

  • Tóthot kétszer is megintette a mérkőzésvezető, majd vazarit csinált az orosz. Ám videózás után visszavonják az akciót.

  • Az íjász Balogh Mátyás az első fordulóban kikapott az olimpiai és világbajnok Kim Vu Dzsintől, így búcsúzott a tokiói olimpián.

    A pénteki rangsorolót 632 körös teljesítménnyel a 61. helyen zárta a 64 fős mezőnyben a 21 éves magyar bajnok. A tokiói olimpia egyetlen magyar íjásza előzetesen a 32 közé kerülést jelölte meg célként, de – korábbi nyilatkozata szerint – ahhoz a rangsorolóban kellett volna jobban szerepelnie, hogy verhető ellenfelet kapjon. Így viszont az első fordulóban a negyedik helyen kvalifikáló Kim ellen lépett lőállásba, aki a japán fővárosban csapatban aratott győzelmével immár kétszeres olimpiai bajnok. Emellett négyszeres világbajnok  ebből 2011-ben és 2015-ben egyéniben , ráadásul Rio óta ő tartja az olimpiai rekordot 700 körrel.

    Így a mérkőzés esélyese egyértelműen a dél-koreai íjász volt, aki a nyitó szettben három kilencessel kezdett, míg Balogh egy tízes mellett kétszer is nyolcast lőtt, így Kim került előnybe.

    A folytatásban egy kilences mellett két újabb nyolcast lőtt a Malév SC versenyzője, a dél-koreai riválisnak így az is belefért, hogy az első nyíllal elért tízes után előbb kilencest, majd nyolcast lőtt.

    A harmadik szettben volt a legnagyobb különbség: Kim Vu Dzsin tízessel kezdett, míg Balogh csak nyolcast lőtt, ráadásul a következő vesszőnél három FITA-kör volt a különbség az esélyesebb távol-keleti íjász javára (9, illetve 6). Zárásként mindketten tízest lőttek, így Kim magabiztos előnnyel ezt a szettet is megnyerte, és lezárta a mérkőzést.

    Eredmény, íjászat (Jumenosima Íjászpark):

    Férfi 64-es tábla:

    Kim Vu Dzsin (dél-koreai) – Balogh Mátyás 6-0 (27-26, 27-25, 29-24)

  • Mihail Igolnyikovval csap össze Tóth Krisztián a bronzmérkőzésen, a vigaszágon keresztül jutottak el a második bronzcsatáig. Az orosz kétszeres Európa-bajnokként érkezett.

    Az első válldobás nem sikerült Tóthnak, majd Igolnyikov vágta majdnem földhöz Tóthot.

  • A női 200 méter mell előfutamában ugrott medencébe élete első olimpiáján Békési Eszter. A 19 éves magyar úszó 2:26,89-es eredménnyel zárt, amivel összesítésben a 17. lett, de csak egy hajszálnyival, két századdal maradt le a középdöntőről. 

  • A férfi 200 méter hát második – a négyből – előfutamában versenyzett Telegdy Ádám, a szám egyetlen magyar résztvevője. A hármas pályán tempózó Telegdy 27,86-os első ötvennel az ötödik helyen haladt, féltávnál szintén. Az utolsó ötvenre már hatodikként fordult rá, végül ötödik lett 1:57,70-nel. Mint később kiderült, ez elég volt a középdöntőhöz, a 14. idővel jutott tovább, ami annyit tesz, hogy 1-es pályán fog úszni holnap reggel.

  • A férfiak mezőnyében orosz csapat–Belgium-, míg a nőknél Egyesült Államok–orosz csapat-finálékat rendeznek. 

  • Tóth Krisztián a grúz Bekauritól vereséget szenvedő orosz Mihail Igolnyikovval mérkőzik a bronzéremért a 90 kilós férfiak mezőnyében a dzsúdócsarnokban. 

  • A női 100 méter gyors előfutamaival kezdődött a szerda esti program, szám szerint hét darabbal. A hatodikban olimpiai csúcsot (52,13) repesztett az ausztrál Emma McKeon, a hongkongi Sioban Haubei pedig Ázsia-rekordot úszott (52,70), ami a második legjobb idő volt az előfutamok során. A harmadik idő (52,75) a brit Anna Hopkin nevéhez fűződött.

  • 45-40 a vége! 

  • Szilágyi Áron talál, 44-40. Egy pont kell a győzelemhez! 

  • Megint Hartung talál, 43-40 az eredmény. 

  • Szoros a vége, az eredmény 43-38. 

  • Csökken az előny, de még így is 42-36 a magyar válogatottnak. 

  • Ez a két versenyző viszi végig a helyosztót, nem lesz változás. 

  • Befejező emberünk találatával 41-32-re vezetünk. Négy tus kell a bronzéremhez még. 

  • Egymás után négy tust szerez, 40-30-ra zárkózik Németország.