A Ducati versenycsapatának főnöke szerint jövőre megnyerhetik a MotoGP-t és a Superbike VB-t is

2018.12.11. 10:44

Gigi Dall'Igna a Ducati Corse feje optimistán áll a 2019-es szezonhoz, szerinte ideális esetben a Superbike-ot és a MotoGP-t is meg tudnák nyerni. Az utóbbira az elmúlt években is esélyesek voltak, de a Superbike-ban a legjobb esetben is csak a második helyért mehettek - a V2-es Panigale az egyetlen Ducati superbike, amely nem nyert a kategóriában VB-t (Stock1000-et nyertek 2014-ben), jövőre viszont már a nagyon ígéretes Panigale V4-gyel indulnak, a gyári csapatban pedig Chaz Davies mellett a MotoGP-ből igazolt Alvaro Bautista fogja húzni a gázt.

A Panigale V4 R több megoldása a MotoGP-ből származik, és a GP-csapat is azóta versenyképes, hogy Dall'Igna új alapokra helyezte a versenymotort. Az olasz szakember úgy fogalmazott, hogy egyetlen céljuk a győzelem, és ideális esetben mindkét bajnokságot behúzhatják. A Panigale V4-gyel mindkét versenyzőjük elégedett, és bár vannak megoldandó apró problémák, világosak az elképzeléseik, hogyan tudják azokat javítani.