Két magyar arany a pozsonyi kick-box Eb-n

2018.10.21. 09:52

Két aranyat és összesen nyolc érmet szerzett a magyar csapat a pozsonyi kick-box Eb-n, ahol a kick-light, low-kick és K1 Európa-bajnokságot rendezték meg.

A tavalyi budapesti világbajnokságon négy aranyérmet is nyerő Veres Roland toronymagasan nyert az 57 kilós súlycsoportban, a nőknél pedig Buda Andrea győzött a 70 kilósak között úgy, hogy nem a számára legkedvezőbb kick-light szabályrendszerben indult. Testvére, Busa Gabriella orrtörés miatt nem tudott aranyat szerezni az 50 kilósok döntőjében, így a tavalyi vb-arany után most egy Eb-ezüsttel kellett beérnie. Mellette még az 55 kilósok között Gremen Petra szerzett ezüstöt.

A négy magyar bronzérmes a 74 kilós kategóriában Zsarkó Dániel Péter, a 79 kilósok között Bálint Zoltán, a +94 kilós súlycsoportban Vida Ádám, illetve a +70 kilósaknál Osváth Dóra lettek.

A Pozsonyban aranyérmes Veres Roland
Fotó: NVESZ

Mind a nyolcan kick-light szabályrendszerben szereztek érmet, low-kickben és K1-ben ezúttal nem sikerült magyar versenyzőnek dobogóra állnia, olvasható a Nemzeti Versenysport Szövetség hírlevelében.

Köszönjük, hogy minket olvasol minden nap!

Ha szeretnél még sokáig sok ilyen, vagy még jobb cikket olvasni az Indexen, ha szeretnéd, ha még lenne független, nagy elérésű sajtó Magyarországon, amit vidéken és a határon túl is olvasnak, akkor támogasd az Indexet!

Tudj meg többet az Index támogatói kampányáról!