Végletekig kiélezett meccsen, Háfra bombájával verte a németeket a kéziválogatott

D  AS20181209016
2018.12.09. 17:15 Módosítva: 2018.12.09. 17:40

A spanyolok elleni gálameccs után hatalmas pofonba szaladt bele a magyar válogatott a norvégok ellen pénteken, a németek viszont könnyedén győztek a spanyolok ellen, így elöljáróban valószínűleg nem sokan fogadtak volna arra, hogy a magyarok fogják megnyerni a két csapat vasárnapi találkozóját.

Az persze biztos volt, hogy a magyar lányok felszívják magukat egy ekkora vereség után, úgyhogy leírni kár lett volna őket, és végül sikerült is bebizonyítaniuk, hogy egy ki-ki meccsen sem jönnek zavarba.

Kiválóan kezdte a meccset a magyar válogatott, a németek pedig jó darabig nem is nagyon tudtak mit kezdeni ezzel: ha éppen nem Bíró védett bravúrral, akkor a kapufa segített ki minket, a túloldalon pedig elsősorban Lukács villogott, így a 11. percben már 5-1 volt az állás a javunkra.

Egy perccel később aztán Kovacsics eladott labdájából talált be Behnke, ez pedig láthatóan feltüzelte a németeket. Stolle vezetésével előbb felzárkóztak, aztán egy újabb rohammal – és Grijseels gyönyörű góljával – a vezetést is megszerezték a 22. percben. Innen aztán fej-fej mellett haladt a két csapat, főleg Bíró védéseinek köszönhetően, de a félidő végére megrázta magát a magyar válogatott, és ismét el tudott lépni.

Az utolsó percekben Háfra vette a hátára a csapatot, hiába adott el egy labdát, rögtön utána góllal jelentkezett, majd labdát is szerzett, az ebből induló támadást pedig csak szabálytalanul tudták megállítani a németek, így emberelőnybe is kerültek a magyarok. A félidőre egyébként három gólos vezetéssel is mehettek volna a lányok, de elkapkodták a támadást. A kontrából lőtt német gólt ugyanakkor belépés miatt nem adták meg, így a szünetre maradt a 12-10.

A meccs közvetítése itt olvasható.

A második félidőben aztán megint remekelt a magyar csapat: Kovacsics szerezte meg első gólját, majd pár perccel később egy gyönyörű ejtésből a másodikat is, elöl-hátul remekül működött a gépezet. Így aztán hiába volt a németeknél Stolle továbbra is tarthatatlan támadásban, és hiába védett remekül Eckerle, a két-három gólos hátrányt jó tíz percig nem tudták ledolgozni.

Utána viszont szépen lassan elkezdtek zárkózni, a 45. percben pedig Kovacsics szabálytalansága után emberelőnybe is kerültek. A hetest még bravúrral védte Kiss Éva, a túloldalon azonban Eckerle is megvillant, Bolk pedig már nem hibázott, így 19-19–nél ismét egyenlő volt az állás.

A következő percekben mindkét oldalon hibát hibára halmoztak a játékosok, amiből végül a németek jöttek ki jobban, az utolsó tíz percre 21-20–as német vezetéssel fordultak rá a csapatok. Ellépni aztán megint nem tudtak, még úgy sem, hogy Szabó Laurát leküldték két percre, folyamatosan ott loholt a nyakukban a magyar csapat.

Így persze borítékolható volt a rendkívül izgalmas végjáték: Smits ugyan betalált egy időkérés után, de Schatzl Nadine a túloldalon egészen hihetetlen gólt lőtt a szélről, utána pedig a németek a kapufát találták el, így a győzelemért támadhatott a magyar válogatott.

Rasmussen időkérése után aztán egy végletekig kijátszott akcióból Háfra bombázott óriási gólt, a németek lerohanását pedig szépen sikerült kivédekezni.

Egy időn túli szabaddobást még megítéltek a németeknek, de ezt sikerült lesáncolni, így kiélezett csatában, óriásit játszva

26-25–re nyerte meg a meccset a magyar csapat.

Ezzel a győzelemmel akár a csoport második helyére is lehet esélyünk, de ahhoz a norvégokat lesimázó románok ellen kellene nyerni a középdöntő utolsó meccsén, ami biztosan nem lesz majd egyszerű.

(Borítókép: Kim Rasmussen a magyar válogatott dán szövetségi kapitánya a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában játszott Magyarország - Németország mérkőzésen Nancyban 2018. december 9-én. Fotó:  Kovács Tamás /  MTI/MTVA )