A címvédő túl nagy falat volt, az 5. helyért küzd tovább a női vízilabda-válogatott az Eb-n

D  YT20220905007
2022.09.05. 20:36
A magyar női vízilabda-válogatott 15–11-re kikapott a címvédő spanyol csapattól a spliti vízilabda-Európa-bajnokság hétfői negyeddöntőjében – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Bíró Attila szövetségi kapitány olimpiai bronz- és világbajnoki ezüstérmes együttese hamar háromgólos hátrányba került, de 5–5-nél még utolérte az olimpiai ezüstérmes riválist, amely ezt követően ismét elhúzott, a magyarok erejéből pedig már csak a szépítésre futotta a hajrában.

A mieink közül a három gólig jutó Garda Krisztina volt a legeredményesebb, Szilágyi és Parkes két-két találatot szerzett.

A magyarok az 5–8. helyért szerdán a franciák ellen folytatják, míg a spanyolok ellenfele a vb-bronzérmes Hollandia lesz az elődöntőben.

VÍZILABDA-EURÓPA-BAJNOKSÁG
NŐK, NEGYEDDÖNTŐ
Spanyolország–Magyarország 15–11 (4–1, 2–4, 6–3, 3–3)

(Borítókép: Garda Krisztina (balra) és a spanyol Anni Espar Llaquet a vízilabda-Európa-bajnokság női tornájának negyeddöntőjében, a Magyarország–Spanyolország-mérkőzésen Splitben 2022. szeptember 5-én. Fotó: Illyés Tibor / MTI)