30 méterrel a cél előtt zárták ki a magyar nyíltvízi úszót

2023.05.08. 15:45
Rasovszky Kristóf a negyedik helyen végzett, Rohács Rékát a cél előtt 30 méterrel kizárták a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának hétfői nyitóállomásán, amelyet Egyiptomban rendeztek meg.

A világszövetség honlapjának beszámolója szerint a 10 kilométeres viadalon az olimpiai bajnok német Florian Wellbrock diadalmaskodott, aki elképesztően szoros küzdelemben, egyetlen tizeddel előzte meg a francia Marc-Antoine Olivier-, és kevesebb mint két másodperccel az ugyancsak francia Logan Fontaine-t.

Őket szorosan követte a szám magyar olimpiai ezüstérmese, Rasovszky Kristóf, aki tavaly az olasz sztárúszóval, Gregorio Paltrinierivel holtversenyben győzőtt. Rasovszky 2 perc 30 másodperccel a győztes után érintette a célfalat.

A nők versenyében Rohács Réka egyedüli magyarként indult, végül mindössze 30 méterrel a cél előtt pályatévesztésért kizárták.

Jól ment a verseny, teljesen elégedett vagyok, remekül éreztem magam, és a végén én voltam talán a leggyorsabb, az utolsó négyszáz méteren biztosan. A legjobban annak örülök, hogy fejben éles voltam, végig koncentráltan versenyeztem, jó döntéseket hoztam, egy pillanatra sem lankadt a motivációm. Sokkal jobban rendben voltam mentálisan, mint legutóbb Eilatban. Plusz az országos bajnokság után visszaálltunk a keményebb edzésekbe, és így is a többiek szintjén voltam fizikálisan. Ez jó üzenet, hiszen alapvetően a világbajnokságra élezzük ki magunkat a felkészülésben, és ehhez képest sikerült igen értékes pontokat gyűjteni az összetetthez

– idézte a magyar szövetség Rasovszky Kristófot.

A viadalon Kalmár Ákos a 19., Kovács-Seres Hunor a 22. lett. Az öt állomásból álló vk jövő héten Olaszországban folytatódik.