Fucsovics győzött Stuttgartban, Udvardy döntős Spanyolországban

2023.06.10. 15:44
Fucsovics Márton bejutott a selejtező második fordulójába a stuttgarti, 795 ezer euró (körülbelül 294 millió forint) összdíjazású, füves pályás férfi tenisztornán – írja az MTI

A világranglista 83. helyezettje a kvalifikáció szombati nyitókörében a hazai színeket képviselő Louis Wesselsszel (323.) csapott össze és két sima játszmában, 6:3, 6:1-re nyert.

A selejtezőben második kiemelt magyar játékos a főtáblára jutásért a török Altug Celikbilekkel (212.) játszik majd vasárnap.

Udvardy Panna döntős Spanyolországban

Udvardy Panna bejutott a döntőbe a spanyolországi La Bisbal d'Empordában zajló salakpályás challenger-tenisztornán.

A világranglistán 97. magyar játékos – akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők – a szombati elődöntőben a verseny első kiemeltjével, a hazai színeket képviselő Rebeka Masarovával (71.) csapott össze és két szettben, 6:4, 6:4-re nyert. A mérkőzés 1 óra 25 percig tartott.

Udvardy a fináléban a holland Arantxa Rus (114.) és az argentin Maria Lourdes Carle (151.) párharcának továbbjutójával csaphat össze.