Szinte meg sem érkezett, azonnal elhasalt az oroszok favoritja Párizsban

2023.05.31. 08:19
Nagy meglepetésre már az első fordulóban kiesett a második helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev a francia nyílt teniszbajnokság férfi versenyében.

A világranglistán is második, egyszeres Grand Slam-győztes orosz klasszis remek előjelekkel érkezett a francia fővárosban, ugyanis alig egy hete karrierje első salakpályás tornagyőzelmét aratta a római Masters-viadalon, Párizsban azonban egyetlen meccs jutott neki, miután kedden nem bírt a selejtezőből érkezett, a rangsorban csupán 172. brazil Thiago Seybolt Wilddal.

A maratoni hosszúságúra nyúlt meccsen a 23 éves dél-amerikai játékos nagyon bátran teniszezett és különösen tenyeres ütéseivel állította megoldhatatlan feladat elé ellenfelét. Medvegyev az elveszített első játszma után fordított ugyan, de a negyedik és ötödik szettben kifejezetten sokat hibázott és végül 4 óra 15 perc alatt, 7:6 (7–5), 6:7 (8–10), 2:6, 6:3, 6:4-re veszített.

A brazil teniszező 69 nyerőt ütött a találkozón, ezek közül 47-et tenyeressel.

A mai nap magyar szempontból legfontosabb mérkőzése a Roland Garroson Fucsovics Márton és a harmadik kiemelt, 22-szeres GS-torna-győztes Novak Djokovics összecsapása lesz. A második körös mérkőzés az esti programban kapott helyet, ennek értelmében kezdési időpontja nem korábban, mint 20.15-re tehető.

(Borítókép: Getty Images)