Párizsi tündérmese: Djokovics legyőzésével egy dán tini ülhetett fel a trónra

rune
2022.11.06. 17:58
Óriási meglepetésre a 19 éves dán Holger Rune nyerte meg a párizsi teniszmestertornát, mivel a fináléban szetthátrányból fordítva legyőzte a korábbi világelső szerb Novak Djokovicsot.

A két játékos eddigi közös múltja a 2021-es US Openre terjedt ki, akkor az első fordulóban a selejtezőből főtáblára jutó dán fiatal szettet rabolt az év első három GS-tornáját megnyerő, itt később döntőző szerbtől.

Az októberig csupán egy ATP-torna-döntőig jutó, azóta viszont negyedszer is finalista Runének ezúttal is korábban kellett kezdenie, már az első körben érdekelt volt, szetthátrányból megverte a háromszoros GS-torna-győztes Stan Wawrinkát, majd a 10. kiemelt Hubert Hurkacz, a hetedikként rangsorolt Andrej Rubljov, a világelső Carlos Alcaraz, majd Félix Auger-Aliassime (8.) kiejtésével került a döntőbe.

Djokovics három sima meccs után döntőszett-rövidítésben verte meg Sztefanosz Cicipaszt a fináléért, amit jól is kezdett, hiszen 2:1-es előnyénél elvette ellenfele adogatását, előnyét pedig megtartotta a játszma végéig (3:6).

A tavalyi US Openhez hasonlóan a második felvonás viszont Rune sikerét hozta, pedig nem indult könnyen a szett, hiszen 0:40-ről kellett hoznia első szervajátékát, majd rögvest brékelte a szerb klasszist, és hamar ellépett 3:0-ra, innentől pedig már itt sem volt kérdés (6:3).

A döntő játékrészben megint Djokovics kezdett jobban, de hiába vette el ellenfele adogatását 2:1-nél, egyből el is veszítette sajátját, 5:5-ig viszont senki sem hibázott. Akkor Djokovics megtette, vagy ha jobban tetszik, Rune lépett elő, 6:5-ös előnyénél így a tornagyőzelemért adogathatott.

Ez mintha kicsit megfogta volna, a 21-szeres GS-torna-győztes ellenfele hatszor is fogadóesélyhez tudott jutni – élni viszont egyikkel sem volt képes, Rune így maratoni mérkőzésen megszerezte karrierje első 1000-es tornagyőzelmét (7:5).

Rune a SIKERÉVEL feljön a világranglista 10. helyére, Djokovics pedig a nyolcadik lesz.