Csehország beindult

2008.08.11. 10:08 Módosítva: 2008.08.11. 11:24

Sportlövészetben már a második aranyérmüket szerezték a csehek a második napon, de a legfontosabb: nekünk is van érmünk és már a harmadik helyen vagyunk a posztkommunista mezőnyben. Igaz, azt is Cseh szerezte.

David Kostelecky ünnepel

A 2000-es olimpián hatodik volt, most első lett a cseh David Kostelecky traplövészetben. Csehország ezzel már most dupla annyi aranyat nyert, mint Athénban.

A női 10 méteres légpisztolyban grúz bronzérem született, erre senki sem számított. Nino Szalukvadzét csak egy kínai és egy, naná, orosz versenyző tudta megelőzni. A két posztszovjet versenyző egymást átölelve lépett a dobogóra, mit sem törődve az országaik között dúló háborúval. Mellesleg ez az első grúz sportlövőérem az olimpiák történetében. Mellesleg kettő: Oroszország a második nap után még mindig nem szerzett aranyérmet.

Női súlyemelésben megvan az első fehérorosz bronz: 53 kilogrammban Nasztaszija Novikava nyert.