Senki sem versenyezhet a legendás versenyző rajtszámában

9RJ3JZ-highres
2022.05.14. 16:29
A gyorsaságimotoros-világbajnokság szervezői bejelentették, hogy visszavonultatják a legendás Valentino Rossi 46-os rajtszámát a királykategóriában.

Az ünnepélyes ceremóniát az olasz versenyző szülőhazájában, a két hét múlva Mugellóban sorra kerülő versenyhétvégén tartják.

A 43 éves Rossi 26 szezont töltött el a sorozatban, kilenc világbajnoki címet nyert, ebből hetet a MotoGP-ben. Fantasztikus pályafutása során 235 futamon volt dobogós, 115 alkalommal a dobogó felső fokára állhatott. A királykategóriában 199-szer volt dobogós, 89-szer első.

A MotoGP-pilóták közül korábban az amerikai Nicky Hayden (69) és Kevin Schwantz (34), az olasz Marco Simoncelli (58) és Loris Capirossi (65), valamint a japán Kato Daidzsiro (74) rajtszámát vonultatták vissza.

(Borítókép: Valentino Rossi. Fotó:  JOSE JORDAN / AFP)