Megtalálták a következő Michelisz Norbertet

2020.12.19. 20:00
Egy évvel ezelőtt lett magyar sporttörténelmet írva a túraautó-világkupa (WTCR) bajnoka Michelisz Norbert, aki azóta óriási energiákat mozgósított annak érdekében, hogy megtalálja az utódját: azt a tehetséges szimulátorost, aki hozzá hasonlóan a számítógép mögül a világ élvonalába juthat autóversenyzőként. Michelisz és csapata filmet forgatott a kiválasztás olykor drámai pillanatairól, és kiderült, ki kapta meg az esélyt, hogy bizonyítson az M1RA színeiben.

A tudományos alapokra is helyezett kiválasztási folyamatban öt szimulátoros vett részt, aki a #NextMichelisz első szakaszából, a tavasszal rendezett Hungaroring E-sport Bajnokság ötfordulós szezonjából került a program döntőjébe. Az online bajnokságot a RaceRoom Racing Experience nevű platformon bonyolították le, amely a WTCR hivatalos szimulátora, és a valódi versenyautók élethűen modellezett virtuális változatai szerepelnek benne.

A teljesen ingyenes online bajnokságra bárki benevezhetett, az egyetlen feltétel az volt, hogy magyarnak kellett lennie. A RaceRoom történetének legsikeresebb nemzeti sorozata lett belőle, miután 4467-en vettek részt a selejtezőkön. Közülük 39-en jutottak be a bajnokságban legalább az egyik fordulóba, az első öt helyezett pedig

• Báldi Gergő,
  • Nagy Dávid,
  • Pinczés Ádám,
  • Csuti Zoltán
  • és Leitner Norbert lett.

Ők jutottak tovább a kiválasztás döntő szakaszába, amelynek pillanatairól dokumentumfilm készült. Ebből derül ki, hogy ki nyerte meg a #NextMichelisz tehetségkutatót, amelynek győztese 2021-ben teljes évadot teljesíthet a többszörösen az év legjobb magyar motorsportcsapatának megválasztott és nemzetközi bajnoki címekkel rendelkező M1RA színeiben egy gyorsasági bajnokságban, amelyet később választ ki Michelisz és a csapat közösen.

A kiválasztási folyamat feszültségektől sem volt mentes, erről írt Michelisz Norbert is az Indexen vezetett blogjában.

Nem volt könnyű döntés. Hárman mondtuk ki a végső szót, Matics Zsolt mint a laboratóriumi felmérések vezetője, Bári Dávid mint az M1RA csapatfőnöke és én. Voltak köztünk komoly viták, és az utolsó nap második felében, amikor már csak ketten maradtak versenyben, én nem tudtam volna megmondani, hogy végül ki lesz a győztes. Nüanszokon múlt.