Győzelemmel kezdett a női 3×3 kosárválogatott a világbajnokságon

2023.05.30. 12:16
A magyar női 3×3-as kosárlabda-válogatott 21–19-re legyőzte Mongóliát a bécsi világbajnokság keddi nyitónapján.

Földi Attila kapitány együttese tavaly nem jutott ki az Eb-re a konstancai selejtezőből, idén viszont alanyi jogon, kvalifikáció nélkül került a vb mezőnyébe a világranglistáról. A Böröndy Vivien, Hegedűs Janka, Papp Dia és Pusztai Petra összeállítású gárda nem kezdett jól az Ázsia-bajnokságon hatodik, Tokióban pedig olimpiai résztvevő riválissal szemben, és a meccs első felében végig hátrányban volt. Az egy-két ponttal vezető mongoloknál Indra Ulziibat remekül dobta távolról a kétpontosokat, a magyarok 11–10-nél kerültek először előnybe. Innentől az ázsiaiak futottak az eredmény után, Papp betöréseire nem volt ellenszerük, ám 20–18-nál, meccslabdánál három másodpercet fújtak a bírók a magyar támadásnál.

Ez azonban nem zavarta meg a Vasas irányítóját, aki 20–19-nél, 1:57 perccel a rendes játékidő vége előtt bedobta a győztes kosarat.

Korábban, a C csoport nyitómeccsén a selejtezőből érkező Csehország meglepetésre hosszabbítás után 2018-ra legyőzte a tavaly vb-ezüstérmes Kanadát a bécsi városháza előtti téren.

A nemzeti csapat 15 órakor az olimpiai címvédő Egyesült Államokkal csap össze, majd csütörtökön Csehország és Kanada következik. A csoportgyőztesek közvetlenül a negyeddöntőbe kerülnek, a másodikok és a harmadikok pedig keresztbejátszanak a továbbjutásért. A Csirke Ferenc kapitány vezette férfiválogatott  amely tavaly kilencedik lett a grazi Eb-n  szerdán kezdi meg vb-szereplését, ugyancsak Mongólia legjobbjai ellen.

A világbajnokságról mindkét nem esetében a dobogósok jutnak ki a párizsi olimpia selejtezőjére.