A Vác nagyon közel járt ahhoz, hogy elrontsa Johansson győri bemutatkozását

2024.03.24. 20:32
A Per Johansson vezetőedző irányításával első meccsét játszó Győri Audi ETO KC 34–31-re legyőzte a Praktiker-Vácot a női kézilabda NB I vasárnapi találkozóján – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

A holland női válogatott svéd szövetségi kapitányának kinevezését hétfőn jelentette be a címvédő kisalföldi alakulat. A Bajnokok Ligája negyeddöntős csapatot az idény végéig vette át Johansson, bemutatkozására az Európa-ligában csoportkörig jutott Vác ellen, hazai pályán került sor.

A Győr ezt megelőző nyolc találkozóját megnyerte a pontvadászatban, a Vác hatos győzelmi bajnoki szériával érkezett az összecsapásra, amelyet a vendégek kezdtek jobban (3–6), a házigazda a 20. percben érte utol riválisát (10–10).

A második játékrész elején hárommal el tudott lépni a Győr (18–15), ám visszazárkózott a Vác, az utolsó nyolc percnek 29–29-ről vágtak neki a felek. A hajrában a kisalföldiek koncentráltak jobban, így otthon tartották a két pontot és a tabella élére álltak (34–31), két ponttal megelőzve a három meccsel kevesebbet játszott, hibátlan Ferencvárost.

A győri Ana Gros kilenc, a váci Kuczora Csenge tíz gólt szerzett – emelte ki az MTI.