Pogacar és Roglic sikere az idény első kerékpáros európai többnaposain

roglic
2023.03.12. 17:16
A szlovén Tadej Pogacar és Primoz Roglic sikereit hozták az országúti kerékpáros idény első európai többnapos World Tour-versenyei – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

A kétszeres Tour de France-győztes Pogacar (UAE) a Párizs–Nizza hét megrendezett szakaszából – a viharos széllökések miatt a pénteki etapot törölték – hármat megnyert és magabiztos előnnyel diadalmaskodott a hazai utakon versenyző David Gaudu (Groupama-FDJ) és a Tour-címvédő dán Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) előtt.

Az ugyancsak egyhetes Tirreno–Adriaticón a Vuelta a Espanán háromszor bajnok Roglic (Jumbo-Visma) szintén három szakaszgyőzelemmel zsebelte be az összetett elsőséget a portugál Joao Almeidát (UAE) és a három éve Giro-d'Italián diadalmaskodó brit Tao Geoghegan Hartot (Ineos Grenadiers) megelőzve.

Roglic sikeréért dolgozott csapattársa, a magyar bajnok Valter Attila, aki 17 perc 26 másodperces lemaradással a 37. helyen végzett összetettben, míg Fetter Erik (EOLO-Kometa) 101. lett közel egyórás hátránnyal.

(Borítókép: Tim de Waele/Getty Images)