Bezárja kapuit Budapest ikonikus gyógyfürdője

További Kultúr cikkek
-
Viszlát, apa, tanár és költő – több százezren búcsúztatták Ferenc pápát
- Dante egyéves, és olyat tud, ami az öregeket is ámulatba ejti
- Sikert sikerre halmoznak, pedig nem is azt csinálják, amit tanultak
- Udvaros Dorottya: Irtózom a politikától, annyi sok hazugság és szenny kapcsolódik hozzá
- Makranczi Zalán: Kicsit megcsömörlöttem a színháztól
Először a Termál Online írt arról, hogy 2025 őszén megkezdhetik a budapesti Szent Gellért Gyógyfürdő felújítását, amire egy statikai probléma miatt kell minél előbb sort keríteni. A felújításról szóló üzleti tervet már a Fővárosi Közgyűlés számára is benyújtották, amit a képviselők jóváhagytak.
A fürdő teljes felújítása három évet vesz majd igénybe.
A tárgyalt üzleti tervből kiderült, hogy az önkormányzati tulajdonú fürdő tavaly 420 ezer vendéget fogadott, és összesen 4,2 milliárd forintos árbevétellel zárta az előző évet, 2025-re viszont (az őszi bezárás miatt) már csak 316 ezer vendéggel és 3,15 milliárdos bevétellel számolnak.
Két ütemben
A fürdővel szomszédos Gellért Szállóban egyébként 2024 őszén már megkezdődtek a felújítási munkálatok, és most a fürdőnek is részben emiatt kell bezárnia. Ugyanis a hotel rekonstrukciójának egyes részeit csak a gyógyfürdő feladógépházában lévő eszközök leállításával lehet megoldani. Ezek leállítása esetén viszont nem tudják megfelelő módon vízzel ellátni a fürdőt.
A tervek szerint a fürdő felújítását két ütemben valósítják meg.
Az első körben a gyógyfürdő beltéri részeit újítanák fel, és amint ez végbemegy, azt a részt újra is nyitnák. A második ütemben pedig a kültéri részeket rekonstruálnák, valamint egy új VIP-részleget hoznának létre. A felújítás teljes költségét 20 milliárd forintra becsülik.
A Gellért Fürdőről még tavaly januárban készítettünk riportot, amit ide kattintva olvashatnak el. De eközben keressük az ország legjobb vidéki gyógyfürdőjét, a kutatás állását pedig ebben a cikkünkben tudja nyomon követni.
(Borítókép: Kolumbán Kitti / Index)