Újabb részletek derültek ki a Dél-Koreában lezuhant utasszállítóról
További Külföld cikkek
- A Hamász által fogva tartott izraeli túszok közül nyolcan meghalhattak
- Itt az újabb uniós szankció, célkeresztbe kerültek a georgiai diplomaták
- Szexuális zaklatási botrány miatt mondott le a Fuji TV elnöke
- Pusztító tűz áldozata lett egy párizsi városháza, 150 tűzoltó vonult ki a helyszínre
- Politico: Orbán Viktor és Marine Le Pen nagy dobásra készül Madridban
A szöuli közlekedési minisztérium frissítése szerint a dél-koreai Muan repülőtéren december 29-én balesetet szenvedett Jeju Air repülőgép fedélzeti adatrögzítője és a pilótafülke hangrögzítője is leállt körülbelül négy perccel a betonfalnak ütközés előtt.
A hatóságok vizsgálják, hogy mi okozhatta a rögzítő szerkezetek leállását a Dél-Korea területén legsúlyosabb, 179 halálos áldozatot követelő katasztrófa során – áll a minisztérium közleményében.
A hangrögzítőt először Dél-Koreában elemezték, majd amikor kiderült, hogy az adatok hiányoznak, elküldték az amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Hivatal laboratóriumába. A sérült repülési adatrögzítőt is az Egyesült Államokba vitték elemzésre.
Madárbecsapódást jelentettek
A Jeju Air 7C2216-os járata, amely a thai fővárosból, Bangkokból repült a dél-koreai Muanba, a futómű kiengedése nélkül hasra szállt, és túlfutott a regionális repülőtér kifutópályáján, majd egy betonfalnak ütközött, és lángba borult.
A pilóták úgy négy perccel azt megelőzően, hogy a gép a betonfalnak ütközött, madárbecsapódást és vészhelyzetet jelentettek a toronynak.
Mint megírtuk, repülőgép-szerencsétlenség miatt felelősnek érzi magát az ország közlekedési minisztere, ezért hajlandó megválni posztjától, miután tisztázódtak a szerencsétlenség körülményei. Repülésbiztonsági szakértők a tragédia egyik okaként jelölték meg, hogy a repülőgép navigációjáért felelős antennát szabálytalanul helyezhették el, valamint a baleset helyszínén épített kerítésfal építése is szabálytalan lehetett.
A repülőgép-szerencsétlenség ügyében indított nyomozás részeként razziát tartott a rendőrség a Jeju Air légitársaság és a Muan nemzetközi repülőtér irodáiban. A balesetet követően a Boeing is vizsgálódni kezdett.