Hadházy Ákos mameluknak nevezte a Kúria elnökét, szerinte ő dönt majd a jövő évi választásokról
További Belföld cikkek
-
Távozik a TV2 Média Csoport vezérigazgatója, már meg is van az utódja
- Négy év börtönt kapott az ügyvéd, aki éveken át irányította a lakásmaffiát
- Kiképzési gyakorlatot tart a kecskeméti repülődandár
- Hadházy Ákosék újra próbálkoztak, de ezúttal sem kaptak engedélyt a tüntetésre
- Autós üldözés Győrben, 165-tel száguldott a rendőrök elől egy férfi
Mint írtuk, Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő az április elsején tartott tüntetésén jelentette be, hogy legközelebb nem 4, hanem 24 órás tüntetést szeretne tartani. A politikus akkor még nem részletezte a programot.
Több hidat is elfoglaltak a tüntetők, 24 órás lezárás jöhet
A helyszínről jelentkezünk.
Ma délután ötkor találkozzunk az Erzsébet hídon, ismét sokan, békésen, de nagyon határozottan. Ott majd megbeszéljük, hogy mit válaszoljunk erre
– fogalmazott Hadházy Ákos Facebook-bejegyzésében.
A képviselő bejegyzését azzal folytatja, szerinte a döntés csak azt mutatja, hogy a hatalmat kifejezetten zavarja a tüntetők kiállása. Hadházy Ákos úgy látja, a Kúria egyáltalán nem foglalkozott a tüntetők érveivel, de „ezen nem lepődik meg”, mivel:
Ha valaki még nem ismerné Varga Zs. Andrást: ő az a mameluk, aki úgy lett e legfelsőbb bíróság (Kúria) elnöke, hogy előtte soha nem volt bíró, így nem is hozott egyetlen ítéletet sem. Ellenben ő volt az ügyészségen Polt Péter helyettese. Nos, csak szólok: ő lesz az, aki majd a választási csalásokról is meghozza a verdiktet jövő tavasszal.
Hadházy Ákos közölte: örül, hogy valami „rendszerhibának köszönhetően” először „valódi bírókhoz” került az ügy, mert így „legálisan mondhatják el a követeléseiket”.
Tiltakozáshullám a gyülekezési jogért
A mostani tiltakozáshullám március közepén kezdődött, amikor az Országgyűlés sürgősségi eljárásban elfogadta a gyülekezési jogot érintő, a Pride korlátozását lehetővé tévő javaslatot. Az elmúlt hetekben több nagyszabású tüntetést tartottak Budapesten, amelyek alkalmával többször hídfoglaló akciókat is tartottak a tiltakozók.
A tüntetések szervezői szerint az új szabályozás nem egyszerűen a Pride-ot célozza, hanem általánosan alkalmas minden kritikus hang elfojtására és a gyülekezési jog korlátozására. Az új törvény ellen tiltakozók attól tartanak, hogy a hatalom fokozatosan felszámolja a véleménynyilvánítás alapvető demokratikus jogait.