18

Csak felnőtteknek

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet. Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését a gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartozik.

Évekig bántalmazhatta férje a rendőrség egykori reklámarcát

2025.04.09. 10:25
Akár az állását is elveszítheti az a rendőrnő, aki ellen férje válásukat követően bosszúból indíthatott több büntetőeljárást. A rendőrség toborzó anyagairól ismert Szilvia elmondta, hogy a parancsnokai tudták, férje hogy viselkedik vele, mégsem segítettek neki.

Több büntetőeljárást is indított a sokáig rendőrségi toborzó anyagokon is szereplő rendőrnő, Szilvia ellen férje. A nő elmondta, az eljárások bosszúból indultak, az egyikben pedig éppen ellene akarnak vádat emelni, állítása szerint azonban ártatlan. Hozzátette, hogy a szintén rendőr férjéről a parancsnokai tudták, hogyan bánik vele, mégsem kapott segítséget.

Szilvia a Blikknek elmondta, hogy házasságuk rosszul végződött, és egy eldurvult vitát követően, az egyik parancsnoka biztatására tett feljelentést testi sértésért a férje ellen. „Hogy ezt meg mertem lépni, olaj lett a tűzre” – mondta, majd hozzátette, hogy a férfi ekkor több büntetőeljárást is kezdeményezett ellene, például csoportos garázdaság miatt is.

Egy alkalommal, amikor a kislányomért mentem az oviba az új párommal, a bejárat előtt a két férfi között lökdösődés alakult ki, és mivel én is ott voltam, engem is belevettek a garázdaságba. Ugyanakkor a kamerafelvételeken jól látszik, hogy én semmit sem tettem. De egy évvel ezelőtt meggyanúsítottak – és persze rabosítottak is, ami megalázó és sértő volt számomra –, most meg az ügyészségtől érkező jelek alapján hamarosan vádlott is lehetek

– mondta. A büntetőeljárás miatt méltatlansági eljárás indult vele szemben, ami miatt akár az állását is elveszítheti. 

2022 nyarán, egy „otthoni perpatvar” után a parancsnokai felszólították, hogy hagyja el házukat az akkor négyéves kislányával. A rendőrnő elmondta, pályafutása alatt egyszer sem tapasztalt olyat, hogy a bántalmazottnak kellene elhagynia otthonát. A több mint egy éve tartó csoportos garázdasági ügye miatt pedig kinevezést és jutalmat sem kaphat.

Korábban bőven volt elismerésben részem, hiszen kiváló teljesítményértékeléseket kaptam. Hogy még arra is felkértek, hogy a fotóm szerepelhessen rendőrségi oldalon és kiadványokban, jóleső érzés volt. Szívesen mondtam erre igent, mert úgy éreztem, hogy ezzel is segíthetem a testületet, amelynek kis korom óta a tagja akartam lenni. Így aztán a rendőrség arcaként jelentem meg toborzó anyagokban, népszerűsítő kampányokban és még európai rendőrségi felületeken is

– nyilatkozta.

A rendőrnő ügyvédje, Szepesházi Péter szerint mérhetetlenül szomorú, hogy egy olyan rendőrnek, mint Szilvia, derékba törhet a karrierje az ellene bosszúból indított büntetőeljárások miatt. Kiemelte, hogy „a jogállamiság ott kezdődik, ahol a rendőrség a saját emberei védelmében is fellép a bántalmazókkal szemben. Ha ezt elmulasztja, a rendszer nemcsak erkölcsileg, hanem alapjogi értelemben is összeomlik”.

Szepesházi Péter elmondta, hogy nem mindennap találkozik olyan esettel, amikor a magyar rendőrség egyik legismertebb arca a vádlottak padjára kerülhet, illetve elveszítheti az állását. A rendszer összeomlásának tartja azt, amikor egy éveken át szolgáló és védő rendőrnek segítségre lenne szüksége, akkor „mindenki hallgat és senki semmit nem tesz”.

A Központi Nyomozó Főügyészség a Blikk megkeresésére elárulta, hogy „a megjelölt ügyekben a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség nyomozást folytat, azonban az eljárásokról további adat nem közölhető”. A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság szintén a lap érdeklődésére elárulta, „a rendőrségi állománytagot érintő – jelenleg felfüggesztett – ügyben adatvédelmi okokra tekintette” nem válaszolhatnak.”

A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon (h., k., cs., p.: 18:00–22:00, k.: 8:00–12:00, sze.: 12:00–14:00). Az Egyesület segélyvonala külföldről a 06-1-267-4900 telefonszámon érhető el. További információ az egyesület segélytevékenységeiről a nane.hu oldalon található.

Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat a nap 24 órájában, Magyarországról ingyenesen elérhető a 06-80-20-55-20-as telefonszámon.

Az áldozatsegítéssel kapcsolatos valamennyi kérdésben 0–24 órában az ország egész területéről hívható az Áldozatsegítő Vonal a 06-80-225-225-ös telefonszámon.