Hadházy Ákos mameluknak nevezte a Kúria elnökét, szerinte ő dönt majd a jövő évi választásokról
További Belföld cikkek
-
Tűz ütött ki egy XV. kerületi családi házban, a lángok a szomszéd ingatlanban is kárt tettek
- Befektetési aranyat hamisító csalókat fogott a rendőrség
- Lángba borult a Delta Air Lines utasszállítója, csúszdán menekítették az utasokat
- Bayer Zsolt Ferenc pápáról: Bántottam egyszer. Megbántam
- Nemzeti gyásznap lesz Ferenc pápa temetésének napja Magyarországon
Mint írtuk, Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő az április elsején tartott tüntetésén jelentette be, hogy legközelebb nem 4, hanem 24 órás tüntetést szeretne tartani. A politikus akkor még nem részletezte a programot.
Több hidat is elfoglaltak a tüntetők, 24 órás lezárás jöhet
A helyszínről jelentkezünk.
Ma délután ötkor találkozzunk az Erzsébet hídon, ismét sokan, békésen, de nagyon határozottan. Ott majd megbeszéljük, hogy mit válaszoljunk erre
– fogalmazott Hadházy Ákos Facebook-bejegyzésében.
A képviselő bejegyzését azzal folytatja, szerinte a döntés csak azt mutatja, hogy a hatalmat kifejezetten zavarja a tüntetők kiállása. Hadházy Ákos úgy látja, a Kúria egyáltalán nem foglalkozott a tüntetők érveivel, de „ezen nem lepődik meg”, mivel:
Ha valaki még nem ismerné Varga Zs. Andrást: ő az a mameluk, aki úgy lett e legfelsőbb bíróság (Kúria) elnöke, hogy előtte soha nem volt bíró, így nem is hozott egyetlen ítéletet sem. Ellenben ő volt az ügyészségen Polt Péter helyettese. Nos, csak szólok: ő lesz az, aki majd a választási csalásokról is meghozza a verdiktet jövő tavasszal.
Hadházy Ákos közölte: örül, hogy valami „rendszerhibának köszönhetően” először „valódi bírókhoz” került az ügy, mert így „legálisan mondhatják el a követeléseiket”.
Tiltakozáshullám a gyülekezési jogért
A mostani tiltakozáshullám március közepén kezdődött, amikor az Országgyűlés sürgősségi eljárásban elfogadta a gyülekezési jogot érintő, a Pride korlátozását lehetővé tévő javaslatot. Az elmúlt hetekben több nagyszabású tüntetést tartottak Budapesten, amelyek alkalmával többször hídfoglaló akciókat is tartottak a tiltakozók.
A tüntetések szervezői szerint az új szabályozás nem egyszerűen a Pride-ot célozza, hanem általánosan alkalmas minden kritikus hang elfojtására és a gyülekezési jog korlátozására. Az új törvény ellen tiltakozók attól tartanak, hogy a hatalom fokozatosan felszámolja a véleménynyilvánítás alapvető demokratikus jogait.