A 13. században, a mai Észak-Írország területén kezdte Ulster 2. grófja, Richard Óg de Burgh építtetni a Dunluce-kastélyt egy meredek sziklafal szélén, gyakorlatilag a tenger fölé emelve a tekintélyt parancsoló épületet.
Vár a tenger felett
A kastélyt különleges pozíciója tette sokáig viszálykodások tárgyává, de vesztét is részben ez okozta, s a mai napig is, ha valaki meglátogatná, a Tripadvisor utasítása szerint is, előbb érdemes tájékozódni az aktuális időjárási viszonyokról. A látogatók biztonsága és testi épségük megóvása érdekében szélsőséges időjárási viszonyok között ma sem látogathatók a kastély megmaradt romjai.
A bazaltsziklát és az Antrim-partot uraló kastélyt az egymással acsarkodó McQuillan és MacDonnell családok is birtokolták a dicső múltban, de 1639-ben tragikus fordulat állt be az erőd életében. Egy komoly vihar nem csupán megrongálta az épületet, de egy részét a mélybe is taszította, és hullámsírba temette.
A legendák legtöbbször a konyhát említik mint tengerbe zúdult helyiséget, de ennek ellentmond, hogy a konyha egyes részei romokban még jelenleg is fellelhetők a Dunlucban. Közelebb állhat a valósághoz, hogy néhány pazar kilátással a tengerre néző vendégszoba zuhanhatott a tengerbe egy könyörtelen éjszakai vihar során, miközben a ház akkori urai is otthon tartózkodtak. A vízbe esett jelentős házrész közvetlenül egy barlangbejárat fölötti épületszárny lehetett.
Ha vonz a félelmetes kastélyok világa, ezen kívül csemegézhetsz még pár hátborzongató vár történetében és elhelyezkedésében ebben az írásunkban is.
Ezeken a helyeken még kísértetekkel is találkozhatsz.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés