Európában a helyzet Dániában és Nagy-Britanniában a legrosszabb, ott már 12-13 éves alkoholfüggőket is kezelnek, annak ellenére, hogy a legtöbb uniós tagállamban 16 éven aluliak nem vásárolhatnak alkoholt – írta meg a hvg.hu.

Noha sokan gondolják azt, hogy az az alkoholista, aki látványosan iszik, a kép ennél árnyaltabb. És az sem igaz, hogy az ivás a férfiak sajátja.
Tovább olvasomMagyarországon is drámai a helyzet
Hazánkban a 15 éves korosztály körében az ismétlődő alkoholfogyasztás eléri a 31%-ot, és ezzel nem került fel erre a szégyendobogóra, Dánia, Litvánia és a szomszédos Ausztria megelőzi a kamaszok alkoholfüggősége tekintetében. Ugyanakkor a civil szervezetek folyamatosan figyelmeztetik a lakosságot a veszélyekre, a Hintalovon Alapítvány adatai pedig rémisztőek: szilveszterkor a detoxikálóba kerülők közül minden tizedik ember kiskorú. Magyarországon a felnőtt lakosság alkoholfogyasztása is rekordméreteket ölt.

Egyes európai országokban, ahol romlanak a számok a fiatalok alkoholfogyasztását illetően, szigorították a szabályozást: Spanyolországban például a felnőttek sem fogyaszthatnak alkoholt olyan nyilvános helyeken, ahol gyermekek is megfordulnak, például játszótéren vagy közintézményekben. Azok a kereskedők pedig, akik fiatalkorúaknak adnak el alkoholt, 600 és 600 ezer euró (hozzávetőleg 242 ezer és 242 millió forint) közötti összegre bírságolhatóak.
Litvániában nem lehet este tíz óra után alkoholt vásárolni, és az alkoholos termékek reklámja is tiltott. Ezzel szemben Magyarországon Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter azt nyilatkozta a kocsmatámogatások kapcsán, hogy „Heti egy pálinkától senkinek sem lesz semmi baja, az alkoholfogyasztás bizonyos mértékben egészséges is lehet”.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés