Előfizetői tartalom

Rég nem látott boltösszeomlást hozott a koronavírus - Lesznek még áldozatok

Nem csak a légitársaságokra és az utazási irodákra mért súlyos csapást a koronavírus-járvány, de a kiskereskedelmi szektort is érzékenyen érintette. Olyan nagy amerikai kiskereskedelmi láncok jelentettek csődöt az elmúlt hetekben, mint a J.C Penny, vagy a Neiman Marcus, és nagy valószínűséggel a sornak még nincs vége. Vannak azonban olyan iparági szereplők, akiknél a járvány ellenére idén növekedést várnak az elemzők. Megnéztük, hogy mely cégek lehetnek a koronavírus következő áldozatai és mely vállalatok kínálhatnak most izgalmas befektetési sztorit.


A válság egyik vesztese: a kiskereskedelem

Nincs olyan iparág a világban, amire ne hatott volna valamilyen módon a koronavírus-járvány, ez alól a kiskereskedelmi szektor sem kivétel.

Általánosságban elmondható, hogy az online kereskedelem térnyerését hozta a járvány, az e-kereskedelem aránya az elmúlt években tapasztalható stabil növekedés után megugrott.

Az élelmiszer-értékesítésekben, előrehozott vásárlások pörgették az eladásokat a járvány elején, átmenetileg áruhiányt okozva világszerte, közben az éttermek és a nem mindennapi használati cikkeket értékesítő üzleteket sok országban több hétre bezárásra kényszerítették, megakadályozandó a fertőzés terjedését.

A cikk tartalmából

  • Csődöket hozott a koronavírus az amerikai kiskereskedelemben
  • Kik vannak még veszélyben?
  • Mi a baj a kiskereskedelmi cégeknél?
  • A nagyszereplők árfolyamának alakulása
  • A szektor árazása

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés