Ezt a legtöbb kutyatartó nem tudja: az eb élete múlhat rajta télen

HelloVidék   
  Megosztom
Ezt a legtöbb kutyatartó nem tudja: az eb élete múlhat rajta télen

Az biztos, hogy minden gazdi tudja, hogy a kertben tartott kutyákra jobban oda kell figyelni télen. Persze így is akadnak olyan tényezők, amikkel nem számolnak a felelős gazdák sem. Például kevesen tudják, hogy a nyári, forró beton mellett a jeges beton sem tesz jót a kutyák mancsának. Vagy, hogy az élősködők, paraziták télen is igen aktívak. Most összegyűjtöttük, milyen mítoszokkal kell leszámolnunk, ha biztonságban akarjuk tudni kutyánkat a hideg, téli hónapok alatt is.

Vannak gyakran ismételt mítoszok, tévhitek a téli kutyatartással kapcsolatban, amik szinte beleivódtak a hétköznapokba. A gazdik viszont gyakran értetlenül állnak az ezek miatt kialakult problémákkal szemben. Hogy biztonságban tudjuk házikedvencünket a téli hónapokban is az udvaron, akkor le kell számolnunk minden tévhittel. Éppen ezért gyűjtöttük össze azokat az elterjedt mítoszokat, amikkel csak árthatunk a kutyánknak. Lássuk, melyek ezek!

1. Télen nincs szükség a bolha- és kullancs elleni védelemre

Sokan gondolják azt, hogy télen ezek az állatok elpusztulnak a hidegben, pedig ez nincs így. Képesek az állat bundájába fészkelni magukat, hogy meghúzzák magukat a hideg elől. Szakemberek azt tanácsolják, hogy a téli hónapok alatt is folytassuk a a bolha - illetve a kullancs elleni védekezést. Csak így biztosíthatjuk háziállatunk számára védelmet az élősködők elől.

2. A kutyáknak nem kell kabát, megvédi őket a saját bundájuk

Az olyan sarkvidéki fajták, mint a Husky és a Malamut, vastag bundázattal rendelkezik, így ez melegíti őket a téli hónapokban. Tehát, ha ilyn "téltűrő" kutyánk van, akkor nem kell túl sokat aggódnunk. Viszont a legtöbb ház körül élő kutyának nincs ilyen sűrű és vastag bundája. Főleg a tacskók és hasonló kistestű, rövid szőrű kutyákat kell óvni sétáltatás során, éppen ezért ajánlitt nekik kabátot vásárolni. Nem úri hóbort, néhány ebnek tényleg szüksége van a védelemre, hogy ne fázzon meg. Ha nem adunk valamilyen védőruházatot a vékony szőrű kutyáinknak, akkor nagyon hamar jelentkezhetnek a hipertónia tünetei. Hiszen így az ebek testének fokozottabban kell dolgozni, hogy melegen tartsa őket, ami viszont stresszhez és egyéb más betegségekhez is vezethet.

3. Csak nyáron kell aggódni a kiszáradás miatt

A legtöbb ember a kiszáradást a forró napokhoz társítja, de az igazság az, hogy a kutyák bármikor, így télen is kiszáradhatnak. A téli kiszáradás ugyanolyan veszélyes, mint a nyári kiszáradás, és nagyon hasonló tünetekkel is bír. Általános tünetek a kutyáknál, hogy inkább alszanak, gyakran letargikus a hangulatuk, bőrük sápadt, ragadós az ínyük és előfordulhat, hogy hánynak is. Éppen ezért a téli folyadékpótlásról se feledkezzünk meg.

4. Nem kell megszárítani a kutya bundáját egy téli séta után

Szakemberek azt tanácsolják, hogy egy kiadós, téli séta után törölgessük szárazra kedvencünket, hogy megelőzzük a hipotermia jeleinek kialakulását. A nedves szőr befolyásolja az aljszőrzet hőmegtartó képességét. A bőrön lévő víz hőt vesz fel a testből, hogy felmelegedjen és elpárologjon, ami tovább hűti az állatot, így természetesen még jobban lehűl a testük. Éppen ezért, ha megtöröljük a kutya bundáját, könnyebben megszárad a szőrük és így hamarabb felmelegszik a testük is.

(via: petcentral.chewy.com)

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

hellovidék

kutya

háziállat

háziállatok

veszély

élet

életmentő

mítosz

legenda

segítség

tanács