nb1.hu

Óriási izgalmakat és súlyos sérülést is hozott a Magyar Kupa-döntő

A rendes játékidőben nem bírtak egymással a csapatok.

Nagyüzem volt csütörtökön az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Délután az Amatőr Kupa fináléjában az Unione büntetőpárbaj után győzte le a mezőörsieket. Ezt követően este az ETO FC Győr-MTK Budapest női Magyar Kupa-döntőt rendezték meg a fővárosi arénában.

Jobban indult a találkozó a Rába-partiaknak, hiszen már a kilencedik percben megszerezték a vezetést. Ekkor az oldalról érkező szabadrúgás után a visszafejelt labda került Süle Dóra elé, aki közelről bevette az MTK kapuját. Az első játékrész még egy találatot hozott: egy kiváló kiugratást követően Barkóczi Bernadett higgadtan értékesítette a helyzetét.

A második játékrész elején White harcolt ki tizenegyest. Hozzá kell tenni, hogy a győri játékost a szabálytalanság miatt le kellett cserélni, csak hordágyon tudta elhagyni a játékteret. A büntetőt Vachter Fanni végezte el, ám az MTK kapusának az eszén nem járt túl, ezért maradt az 1-1. A folytatásban a lehetőségek helyett elkésett belépőket és sérüléseket láthattunk. Mivel a rendes játékidőben nem bírtak egymással a csapatok, egyből jöttek a tizenegyesek.

A büntetőknél az MTK-játékosok háromszor hibáztak, ezzel szemben a győriek csak kétszer, így az ETO zsinórban harmadszor lett kupagyőztes.