nb1.hu

DVTK-KTE: a kecskemétiek öröme lehetett a nagyobb

18 éves tehetség debütált a magyar élvonalban.

Az NB I 30. fordulójában a Diósgyőr a Kecskemétet fogadta szombaton. Ezen a meccsen a KTE bebiztosíthatta a bennmaradást, ehhez legalább egy pontot kellett szereznie.

Túlzás lenne azt állítani, hogy sok helyzetet dolgoztak ki a csapatok az első félidőben, így nem meglepő, hogy a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn. A hatodik percben Lukács tüzelt éles szögből, ám Odincov eszén nem tudott túljárni. Lukácsnak érdekes lehetett ez a mérkőzés, mivel korábban a DVTK-ban is szerepelt. Nem sokkal később Májer próbálkozott egy átlövéssel, de kicsit pontatlanul célzott.

A második játékrész elején megint Lukács volt a főszereplő, ám ebből a szituációból sem született gól. Sajnos egyébként a szünet után sem változott a játék képe, alig jegyezhettünk fel veszélyes lehetőségeket. A félidő derekán Klimovics centerezését követően Belényesi mutatott be egy fontos mentést. A 81. percben Zsótér lövése okozott kellemetlenséget a diósgyőri kapusnak, aki üggyel-bajjal védett. Nem sokkal később Ferencsik Bálint Donát kapott játéklehetőséget a DVTK-ban. A 18 éves tehetség most debütált az NB I-ben. A ráadásban rákapcsoltak a csapatok, ennek ellenére a lefújásig nem módosult az eredmény, vagyis 0-0 lett a végeredmény. Ezzel a remivel eldőlt, hogy az új szezonban is az élvonalban szerepelhet a KTE.

A Kecskemét a következő fordulóban a Paksot látja vendégül, míg a DVTK az Újpest otthonában vizitál.

OTP Bank Liga, 30. forduló:
Diósgyőri VTK-Kecskeméti TE 0-0
Miskolc, 5412 néző, v.: Karakó
sárga lap: Stephen (49.), Pozeg Vancas (91.), illetve Helmich (40.), Szűcs (70.), Májer (80.)
Diósgyőri VTK: Ogyincov – Bokros (Ferencsik, 83.), Csorbadzsijszkij, Szatmári, Stephen – Klimovics (Fekete, 75.), Vallejo, Pozeg Vancas – Bényei (Holdampf, 75.), Edomwonyi (Szabó L., 60.), Franchu (Pernambuco, 60.)
Kecskeméti TE: Varga B. – Szűcs, Belényesi, Szabó A. – Májer (Iyinbor, 85.), Vágó, Helmich (Nikitscher, a szünetben), Zeke – Banó-Szabó (Zsótér, 67.), Lukács (Pálinkás, 71.), Horváth K.

Tedd meg első befizetésed, vedd igénybe a 100%-os bónuszt, és fogadj a kedvenc csapatodra vagy sporteseményeidre! (x)