FinancialiNvesTmenT

FinancialiNvesTmenT

12% ot esett a bitcoin 5000$ alatt van

2018. november 20. - Dániel Mezősi

bitcoin.jpg A világ legnagyobb crypto valutája 22% ot esett a múlt héten a mai 12%-os csökkenés a legkritikusabb pont az elmúlt 1 évben.

Nem megy jól más kriptodevizáknak sem: az ethereum, a ripple és a bitcoin cash is szenved. A bitcoin a mai 10% feletti esésével értékének már közel a harmadát elvesztette egy hét alatt.

A digitális fizetőeszköz botladozni kezdett a múlt héten, a relatív 1 hónapos nyugalom után. Egész Októberben nagyjából 6400$ dollár körül mozgott az árfolyam. A crypto valuta 30%ot esett az előző karácsony óta.

Előző karácsonykor nagyon sok asztalnál téma volt a bitcoin ugrásszerű növekedése.10.000$ volt Novemberben és december elején majdnem elérte a 20.000$  határt. Most valószínűleg további csökkenés várható.

img_1318.jpg

A bitcoin friss zuhanását elemzők több tényezővel magyarázzák: 

  • múlt héten a bitcoin casht két blockchainre darabolták fel: létrejött a Bitcoin ABC és a Bitcoin SV, a lépés bizonytalanságot okozott a piac számára,
  • a közelmúltban több határidős (bitocin futures) piac elindult, amelyeken a korábbiaknál sokkal könnyebben lehet a bitcoin áresésére játszani,
  • az amerikai hatóságok egyre keményebben lépnek fel a szabályozásnak nem megfelelő kriptodeviza-projektekkel szemben, az SEC amerikai tőzsdefelügyelet például pénteken jelentette be első bírságát hasonlóban részt vevő civil személyekkel szemben.

Ha ezt megfogadod, már holnaptól elkezdheted vagyonodat gyarapítani

money-1428590_960_720.jpg

Mindenki szeretne vagyon felhalmozni, de keveseknek sikerül. Nem kell gazdag családba születned, örökölnöd ahhoz, hogy anyagilag függetlenné válj és vagyont tudj felhalmozni. Úgy jöttél a világra, hogy jogodban áll vagyonosnak lenni, meggazdagodni. A többi már csak rajtad múlik. Bodo Schafer német író és motivációs tréner, "Út az anyagi függetlenséghez" című könyv szerzője sok embernek segített már rendbe tenni pénzügyeit. Most 5 olyan tanácsát olvashatod amelyeket legtöbbször hangsúlyozza előadásain és melyeket én is a legfontosabbnak tartok.

 

 

1. Bevételed 25 % -át tedd félre

Többször hallhattad már ezt a tanácsod, nem hiába. Ez mindennek az alapja. Elég a kifogásokból, hogy nem jut megtakarításra! Aki vagyont akar építeni, az megtalálja a módját, hogy félre tudjon tenni. Ne kifogásokat keress, hanem megoldásokat.

2. Ne csak a megtakarításra koncentrálj, hanem a bevételre is!

Sokszor esünk abba a hibába, hogy csak megtakarításainkra koncentrálunk, kizárólag a spórolásra összpontosítunk. Ez miért rossz? Mert nem szentelünk figyelmet arra, hogy esetlegesen bevételeinket növeljük. Hajlamosak vagyunk nem észre venni a felkínálkozó lehetőségeket.

3. Tervezz előre! Állíts össze egy pénzügyi tervet 7-10 évre!

Tűzd ki célokat, mit szeretnél csinálni és mennyit keresni. Nem kerül többe az egész, mint pár óra, ugyanakkor hatalmas hatása lehet a saját és családod jövőjére. Legjobb megoldás, hogy konzultálj egy pénzügyi tanácsadóval, hisz ő az a szakember, aki képes neked összeállítani egy olyan csomagot, amely hosszútávon stabilizálja a pénzügyeidet. Ha a házépítésre képes vagy megfizetni egy tervezőt, akkor a pénzügyeid megtervezését balgaság volna lespórolni.

4. Legyen önbizalmad

vh2_2nataxc.jpg

A pénz a magabiztos emberhez húzódik. Még akkor is legyél magabiztos, ha rosszul állsz anyagilag. Igen, ezt a legkönnyebb mondani, tudom jól. Hisz mennyire tud magabiztos lenni az az ember, aki alig lát ki az adósságokból, jönnek havonta a számlák, és el kell tartania a családját is. Ugyanakkor ha hosszú távon nézzük, akkor az, aki képes megtartani a magába vetett hitét a nehézségek ellenére, az kivétel nélkül legyőzi azokat, erősebbé válik, és képessé arra, hogy felépítsen egy pénzügyi birodalmat.

5. Ne félj a problémáktól!

Némileg hozzátartozik a 4. pontban említettekhez. A nagy tervek gyakran nagy problémákkal is járnak. Épp ezért ne riadj meg tőlük, ha felmerülnek, mert szinte minden esetben azért jelennek meg, hogy megtanulj valamit, és ezáltal még jobbá válj!

Ha eldöntötted, hogy megfogadod bármelyik tanácsot, akkor ezt az ajánlatot ne hagyd ki mert limitált. TÖLTSD KI a cikk alján lévő űrlapot és szakértő által részesülsz egy díjmentes konzultációban. 

 

 

Mennyi pénzre van szükségem, hogy nyugdíjba menjek?

Sokan teszik fel ezt a kérdést, mert ez most nagyon aktuális. A nyugdíj tervezés azon múlik, hogy milyen életszívonalon szeretnénk leélni ezt az időszakot.

 

slideshows_retirement_2016_ways-to-withdraw-retirement-funds_3-rigid.jpg Nagyon sok teoriát hallhatunk arról, hogy mennyi pénzre lesz szükségünk a nyugdíjas évek alatt, tehát mennyit kell megtakarítanunk arra az életperiódusra. 

 Lényegében, a tervezés azon múlik, hogy milyen életszívonalon szeretnénk leélni ezt az időszakot. Meg kell tippelned, hogy meddig fogsz élni, milyen hozamokat tud produkálni a pénzpiac hosszú távon, mennyi gyógyszerre illetve orvosi ellátásra lesz szükséged illetve mint mondtam azt is meg kell előre határoznod, nagyjából mennyit szeretnél utazni, mennyire szeretnéd támogatni az unokáidat és miben. Persze ezeket nagyjából lehetetlen megjósolni.

 

Egy durva becslés

Itt egy gyorstalpaló arról, hogy hogyan tudod kiszámolni mennyi pénzre lesz nagyjából szükséged.

1.lépés: Meg kell határoznod hozzávetőlegesen, mennyit költesz 1 évben(mennyi pénzre van szükséged). Illetve a legjobb ha csinálsz egy költségvetést ez mindennek az alapja. (ebbe nagy segítségedre lehet az előző cikkem). Nyilván a jelenlegi kiadásaid mások mint amik a nyugdíjas éveid alatt lesznek, például most fizeted a lakáshiteled addigra ezzel végezni fogsz viszont lesznek új kiadások például utazások illetve egy új autó persze ez egyénfüggő. 

2. lépés: Számold ki mely az-az összeg amire szükséged van 1 adott évben. Az éves szükségletedet szorozd fel 20-al  Nézzünk erre két példaszámítást a magyar éves átlagos nettó fizetéssel: 2.607.600HUF x 20=52.152.000 HUF
Miért éppen 20-al szorzunk? A válasz egyszerű azért szoroztunk 20-al mert nagyjából egy ember 20 évet él meg nyugdíjasként. Ez azt jelenti, hogy 52.152.000HUF megtakarításának kell lennie egy átlagos magyarnak, hogy legalább ugyan olyan szívonalon élje a nyugdíjas éveit mint ahogy jelenleg él.


Mikor érdemes elkezdeni félretenni a nyugdíjra?

Erre az a válaszom, a minél előbb. Ki is fejteném bővebben, ennek az okát. Tegyük fel csak 45 évesen jövünk rá arra, hogy félre kell tennünk a nyugdíjra (és nem vesszük igénybe szakértő segítségét, hanem csak otthon dobáljuk a pénzt a malacperselybe).Na most ha valaki 45 évesen kezdi el akkor a helyzet következő, a jelenlegi nyugdíjkorhatár szerint (65 év) 20 éve van megtakarítani. Mint az előbb kiszámoltuk az átlagos szükséges összeg a nyugdíjas évek alatt az 52.152.000HUF. Végezzünk is egy gyors számítást, mennyit kell havonta félretennünk az említett összeg eléréséhez.
52.152.000HUF : 20= 2.607.600HUF(ennyit kellene féretennünk 1 évben) :12=217.300(ennyit kéne havonta megtakarítanunk) Ezek alapján gondolom mindenki levonta a konzekvenciát miért is érdemes minél előbb elkezdeni.

Szakértői segítség

Minden esetben kérjük szakértő segítségét ebben a témakörben. Mivel nagyon sok termék van a piacon különböző hozamokkal és megkötésekkel ezért nehéz megtalálni laikusként számunkra a megfelelőt. Ezenfelül minden életkorban más a legoptimálisabb megtakarítási forma.

Ha felkeltettem az érdeklődését és szeretne Ön is megtakarítani a "gondtalan nyugdíjas évekre," nincs más dolga mint töltse ki az alábbi kérdőívet.

Kapcsolatfelvétel

Üdvözlöm!

 41897965_1862807510434337_5989019748933828608_n.jpgMezősi Dániel vagyok az a hivatásom, hogy segítsem az embereket eligazodni a pénzügyek területén illetve, hogy megatláljam a számukra legmegfelelőbb ajánlatokat.
Örülök, hogy a cikkeim felkeltették az érdeklődését. Mint sok helyen olvashatja nagyon fontos szakértő segítségét ígénybe venni. Nagyon boldoggá tesz, hogy Ön is meghozta ezt a döntést és szeretne részt venni egy ingyenes pénzügyi állapotfelmérésen.Ennek keretében nagyon sok mindenre van lehetőség. Feltudjuk mérni a jelenlegi anyagi helyzetét és együtt megoldást tudunk arra találni, hogy hogyan érje el céljait. 

Vegye fel velem a kapcsolatot, töltse ki ezt a jelentkezési űrlapot és ezután én felkeresem, Ön pedig kap tőlem egy díjmentes találkozási lehetőséget.

 Vagy hívjon a 06706474800-ás telefonszámon és kérjen tőlem egy időpontot.

Hogyan spóroljunk?(8+1tipp)

 ways-to-make-saving-money-easier-597588a0845b340011753476.jpg  Néha a legnehezebb dolog a megtakarításban az, hogy hogyan kezdjünk neki. Ez a cikk lépésről lépésre segíteni fog neked abban, hogy hogyan tegyél félre többet a         kisebb illetve nagyobb céljaidra. 

 

 

1.Növeld a bevételeidet

Az első lépés a félretevés útján, hogy analizáljuk mennyi a kiadásunk. Figyeld mennyit adsz ki naponta akár kávéra illetve az ebédedre. Amikor megvannak az adatok, kategorizáld őket úgy, hogy szórakozás, táplálkozás, sport stb... Ebben a bankszámlakivonatod segíteni fog.

2. Készíts költségvetést


Amikor körvonalazódik, hogy mire költesz egy hónapban, utána elkezdhetsz csinálni egy működő költségvetést. Ez mutatni foga, hogy a kiadásaid mennyire vannak összhangban a bevételeiddel illetve limitálni tudod a túlköltekezést. Plusz észre fogod venni mennyit költekezel felesleges dolgokra.

3. Kezdj el félretenni


Most, hogy kész vagy a költségvetéssel itt az ideje a megtakarításnak. Próbáld meg a jövedelmed 10-15% át félretenni. Ha nagyon nagyok a kiadásaid akkor nem fogsz tudni ekkora összeget félretenni ezért itt az idő fontossági listát állítani. Költs kevesebbet szórakozásra például bulikra vagy drága éttermi vacsorákra. Légy tudatos és tegyél félre!

4. Találj egy célt ami motivál

Az egyik legjobb módja a spórolásnak, ha találsz egy célt. Kezdj el azon gondolkodni mire érdemes félretenni például: van 1 kisgyereked és neki megteremteni a jövőt, vagy elkezdeni saját lakásra félretenni vagy nyugdíjcélra. Ezután mérd fel mennyi pénz és idő szükséges az adott cél eléréséhez. 

5. Döntsd el mi a fontos

Azután, hogy összegezted a kiadásaidat illetve a bevételeidet  nagyon fontos, hogy a meghatározott célok legyenek a szemed előtt a megtakarításkor. Figyelj arra, hogy ne csak a rövidtávú célokra gondolj, foglalkozz a 15 év+ os célokkal is. Kell hoznod egy döntést, hogy a jelenlegi anyagi helyzetedből képesnek kell lenni megtakarítanod a jövőbeli anyagi helyzeted javulása érdekében.

6.Mikor kezdjem el?

Nagyon sok emberrel találkozom akik sajnos halogatják a félretevést. A megtakarításra sosem lesz megfelelő pillanat a majd. Mindig jönnek váratlan kiadások éppen ezért a legjobb elkezdeni tegnaptól.

7. Tedd automatikussá a megtakarítást

Ez alatt azt értem, hogy a megtakarítás egy szokás, életforma. Nagyon sok lehetőség van a piacon ami segít téged, ösztönöz annak érdekében, hogy félretegyél illetve kamatokkal is jutalmaz ha azt rendszeresen teszed.

8. Nézd a megtakarításaid növekedését

Minden hónapban csekkold a megtakarításod jelenlegi helyzetét. Ez nem csak abban fog segíteni, hogy növeld a személyes megtakarítási kedvedet hanem ha valami probléma van vele gyorsan észrevedd és tudd korrigálni .

8+1. Kérj szakértői segítséget
 

A pénzügy kicsit olyan téma mint a foci mindenki úgy gondolja, hogy ért hozzá, de ha ott kell ülni a padon és értelmezni illetve elmondani a taktikákat akkor már nagy bajban lenne. Mivel ma a pénzpiacon nagyon sok lehetőség közül tud választani az ember ezért a legjobb döntés, ha egy független szakértő segítségét veszi igénybe.

Ha a cikk felkeltette az érdeklődésed és szeretnél ezzel kapcsolatban egy bővebb tájékoztatást akkor töltsd ki ezt az űrlapot és felveszem veled a kapcsolatot.

 

süti beállítások módosítása