Celebek, akik imádnak számítógépes játékokkal játszani

2019. június 19. - Kontent

Miután a közösségi média ontja magából a gamer youtubereket, nem is meglepő, hogy igazi A-listás celebek, hollywoodi hírességek is durván rá vannak függve a PC-, PS- és XBOX-játékokra. SŐT! Ha valaki még emlékszik az MTV egyik igen népszerű műsorára, a Cribsre, amiben még anno rapperek, színészek, zenészek mutatták meg, hogy milyen puccos villákban élnek, akkor abban is rendszeresen visszatérő elem volt, hogy a sokszor 4-5 fürdőszobával zsúfolt házakban mindig akadt egy-egy külön kis videójáték-részleg. Igen, felnőtt emberek is játszanak ilyenekkel, nem csak a gyerekek, tinédzserek, egyetemisták kiváltsága ez a fajta szórakozás. 

Oké, de mivel játszanak ez a szupersztárok?

meganfox.jpg

Megan Fox egyik kedvenc játéka a Mortal Kombat. Igen,  verekedős játék, aminek elég brutális a grafikája. A színésznő azt mondta, hogy ez az a játék, amivel tökéletes összhangban működik az agya. A lövöldözős játékokat is szereti, de kipróbálta, sőt, nagy rajongója a Wii-nek. Elmondta, hogy szerinte hihetetlenül nagyszerű dolog, hogy ennél a konzolnál ötvözve van a játék és a testmozgás.

henrycavill.jpg

Henry Cavill egyszer annyira el volt merülve a World of Warcraft világába, hogy majdnem lemaradt egy fontos telefonhívásról, ami Az acélember rendezőjétől, Zack Snydertől érkezett. Ha akkor tovább játszik, akkor lehet, hogy nem is kapja meg Superman szerepét. Az sem mellékes, hogy pont a Witcher című videójátékból készült sorozatnak lesz a főszereplője, amit Magyarországon forgattak.

justinbieber.jpg

Justin Bieber a háborús-lövöldözős játék, a Call of Duty nagy rajongója, de a Pokémon Go is annyira magával ragadta, hogy ő is elment a nagy, éjszakai begyűjtő körútra a Central Parkba, hogy minél több ilyen digitális "állatot" tudjon fogni.

Ha már a mobilos játékoknál tartunk: Adam Levine, a Maroon 5 frontebere talán az egyik legnagyobb fanja a Candy Crushnak. 

A videójáték tehát nem a pokol bugyrában készített sátáni eszköz, ami puszta agysorvasztásra szolgál. Annyira, nem, hogy konkrétan segítheti is a beteg gyerekek gyógyulását, lelki megkönnyebbülést is nyújthat, hogy adott időre kikapcsolódhat, picit elfelejtheti, hogy milyen fájdalmakat kell elviselnie.

jatek.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://vivat.blog.hu/api/trackback/id/tr2814902054

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Frh 2019.06.20. 13:49:04

Csak arra kell vigyázni, túlzásba ne vigyük a játékot. Mert az már nem normális, ha nincs semmilyen társadalmi kapcsolata valakinek, hanem az egész "életét" a játékban éli, naponta sok órát eltöltve benne.
Olyanra is akad példa, hogy leépül a baráti köre, elhagyja a barátja/barátnője a túl sok játék miatt. Ez már kezelésre szorul.
Ritka az, amikor ezt belátva, külső segítség nélkül változtat egy játékfüggő.
süti beállítások módosítása