A LEGO a Space Shuttle 40. évfordulója előtt tisztelegve elkészítette a Discovery Űrsiklót

Igazán gyümölcsöző a NASA és a LEGO között létrejött együttműködés aminek eredményeként a Dán játékkészítő, 2017-ben jött ki a Saturn V-el. Az  Apollo 11 hordozórakétát két évvel később követte a Nemzetközi Űrállomás. Április elején pedig megjelent az űrkutatás szerelmeseinek legnagyobb örömére a legújabb, és az eddigi legrészletesebb, a NASA híres "kukac" logóját viselő Discovery űrsikló, az 1990-es STS-31 missziót feldolgozó készlete.

Fotó: LEGO

Ennek a küldetésnek alkalmával minden eddiginél magasabb pályára állt az űrsikló, hogy útjára engedje a mára ikonikussá vált Hubble űrtávcsövet, amit a személyzet első alkalommal IMAX kamerákkal rögzítette. Érdemes megtekinteni a lenyűgöző felvételeket tartalmazó, misszióról készült filmet. 

img_20210413_164702.jpg

A Lego az évek során számos űrsikló készletet készített, de egyik sem volt olyan részletes, mint ez a 2354 darabos készlet. A kész űrsikló 55,46 cm hosszú, 34,6 cm széles és remekül áll neki a Lego, elvégre az űrsiklót is szögletes burkolati elemekkel borították.

 Az elmúlt évtizedben a Lego új építési módszereket alkalmazott a modelleknél, mint a SNOT (Studs Not On Top) néven ismert, amelyek sokkal több szabadságot adnak a tervezőknek, mint a Lego téglák szimpla egymásra rakása, a szett ennek is remek bemutatója.

 Fotó: LEGO

A készlettel a Lego a felnőtteket célozza meg a dobozán feltüntetett 18+ felirat, de a fiatalabb korosztály is bátran bele vághat a megépítésébe. És különben is, ha tényleg csak felnőtteknek szánnák, talán nem játékboltban forgalmznák.

 A Discovery tisztességesen megalkotott modell. Rugós futómű, az aerodinamikai kormányszervek mozognak, a raktér ajtó nyitható, a robotkar mozgatható, és a pilóta fülkéhez is hozzáférhetünk, de ezek ellenére is kellően szilárd ahhoz, hogy kézbe vehesse az ember (ugye az űrállomásra ez kevésbé volt elmondható).  

Fotó: LEGO

A Hubble űrtávcső is nagyon jól sikerült, igényesen megtervezett részletgazdat modell

Az egyetlen dolog, amitől nem vagyok annyira elragadtatva, az az ára. 66 000 Forint, sokkal drágább mint a Saturn V 40 000Ft, annak ellenére, hogy az építő elemek száma nem sokkal magasabb.

Fotó: LEGO

 Ezen az áron az sem segít, hogy a készletet kiegészítve a LEGO VIP hűségprogram tagjai 1800 pontot is beválthatnak, hogy megkapják a  Discovery modell készlethez tartozó másik kiegészítőt is, az Ulysses űrszondát, aminek feladata a Nap tanulmányozása volt.

Fotó: LEGO

Ez pedig az említett Hubble IMAX film előzetese, amit egyébként Leonardo DiCaprio narrál.

 

Forrás: LEGO