Szódabikarbóna karácsonyfadísz fillérekből

Nagyon szeretem az adventi időszakot. Míg a gyerekek kisebbek voltak, elsősorban a sütéssel készülődtem ebben az ünnepi forgatagban. Most, hogy Dóri már nagycsoportos, ő is nagyon szívesen alkot velem együtt. Régóta szemezek a szódabikarbóna karácsonyfadísszel, és idén úgy döntöttem végre mi is kipróbáljuk. Azt hiszem nyugodtan mondhatom, tényleg megérte, mert az elkészítése nagyon leköti a gyerekeket, a végeredmény pedig valóban csodaszép.

img-6793.JPG

Nézzük, mi kell hozzá:

2 dl szódabikarbóna

1 dl étkezési keményítő 

1,5 dl víz

Ebből a mennyiségből körülbelül 40 darab szódabikarbóna karácsonyfadísz készíthető.

img-6794.JPG

Mérjük ki egy közepes fazékba a hozzávalókat, majd kis lángon kezdjük el kevergetni. Először olyasmi lesz, mint a híg tej, de ahogy melegszik elkezd sűrűsödni. Amikor forrni kezd, kis buborékok jelennek még, és kevergetés közben érezni, hogy már tejfölszerű állaga van.

massza-keszul.jpg

Itt még ne hagyjuk abba, mert ha túl híg marad, akkor sajnos nem lehet vele dolgozni, mert nagyon ragadni fog. Akkor van kész, ha egy nagyon sűrű krumplipürére emlékeztető masszát kapunk. Ezt az egybeállt masszát szedjük ki egy tányérra és azon nyomban fedjük le alufóliával, hogy ne kezdjen el kiszáradni, csak szép lassan hűlni.

csipke.jpg

Ha már nem forró, és langyos, kézmeleg akkor kis adagokban elkezdhetjük kinyújtani, és karácsonyi sütikiszúrókkal formázni. De csipke segítségével is csodás mintát varázsolhatunk a még lágy masszába. Helyezzük a kiszúrt formákat egy nagyobb tepsibe. Sütőpapírt is tehetünk alá, így nem ragad oda.

levendulas-karacsonyfadisz.jpg

Több napra van szükség, míg a levegőn teljesen megszáradnak, és nyugodtan meg is fordíthatjuk a díszeket száradás közben. Még ilyen lágy állapotban jó kiszúrni a formákat, hogy később ne repedjenek szét

Mivel díszítsük a szódabikarbóna karácsonyfadíszt?

A még lágy masszába gyúrhatunk levendulát, így nemcsak szép, hanem illatos is lesz a díszünk. Mi még nyáron szüreteltünk a Kőrőshegyi levendulásban, és mivel a varrás sosem volt az erősségem, így tartogattam a levendulát, hátha fel tudom használni nemcsak levendula párna készítésére. Lám, milyen igazam lett. 

levendula-karacsonyfadisz.jpg

A már kiszáradt függőket pedig ki is festhetjük akril festékkel. Én most csillámfestékeket választottam, mert ezzel bátran festhetnek a kisebbek is, hiszen elrontani sem lehet. Amikor pedig a festék is megszáradt a díszeken nincs más dolgunk, mint szalaggal, zsinórral, vagy spárgával, kinek mi van otthon akasztókat kötni rájuk, és majd mehetnek a karácsonyfára, vagy akár ajándékba is. 

 tulevel.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://malnavidek.blog.hu/api/trackback/id/tr4216304562

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Luighi 2020.11.30. 22:23:10

A só liszt gyurma sokkal olcsóbb, és kezelni is sokkal kevésbé macerás. Szerintem.
(elkektomos sütőben 40-60 fokon mindkkettő fajta gyorsabban szárad)

MálnaVidék

Családi kalandok, három gyerkőccel és egy málnafölddel. Kerti tippek, kreatív tartalmak, gyerekkönyv ajánlók, kirándulástippek

Friss topikok

süti beállítások módosítása