Jógázd ki magad a depresszióból!

Szponzorált tartalom

2021. szeptember 20. Kontent

gyt_uj_foto_px_6.jpgA krónikus prosztatagyulladás nem csupán fizikailag terheli meg a betegeket: a visszatérő fájdalomtól való félelem pszichés szorongást is kialakíthat az érintett férfiakban. És mi köze ennek a jógához? Elmondjuk!

Évekkel ezelőtt még tabu volt a prosztatagyulladásról beszélni – ami valljuk be, rengeteg férfi problémája –, ráadásul a tévhitekkel ellentétben nem kizárólag az idősebbeket érinti. Éppen ezért a prevenció minden korosztályban egyformán fontos, hiszen ez a betegség tönkreteheti a szexuálisan aktív éveket, sőt, pszichés problémákhoz is vezethet. 

A húgyhólyag alatt található kerekded, gesztenye nagyságú dülmirigyre tehát érdemes kiemelten odafigyelni, hiszen kifejezetten fontos szerepet játszik az optimális vizeletürítésben, valamint a szexuális funkciók működésében, így különösen fontos, hogy már fiatalabb korban is odafigyeljünk rá, például úgy, hogy rendszeresen járunk szűrésekre.

Sok dolog állhat a háttérben

A kellemetlen panaszokat okozhatja bakteriális vagy egyéb probléma is, és rossz hír, hogy a gyógyulás nem megy egyik pillanatról a másikra: gyakran hosszan tartó antibiotikumos kezelés szükséges, és nem ritkán vissza is tér a betegség. Ha bakteriális fertőzésről van szó, akkor a baktériumok között szerepelhetnek coliform baktériumok, enterococcusok, de okozhatja chlamydia, mycoplasma, ureaplasma is.

Sajnos a krónikus prosztatagyulladás esetében gyakran előfordul, hogy a tünetek egy része nem múlik el, hanem időről időre ismét megjelenik. Ezért az sem ritka, hogy a prosztatagyulladásos beteg orvostól orvosig jár, számos gyógyszeres és egyéb alternatív kezelésen esik túl, valamint nem egyszer szorongóvá, depresszióssá válik – az ilyen páciensek kezelése nagy kihívás az urológusok számára.

Endre például évekig küzdött a krónikus prosztatagyulladás visszatérő tüneteivel.

„Sok orvosnál jártam, de újra és újra előjöttek a kellemetlen panaszok, már szabályosan féltem, szorongtam, hogy vajon mikor tör rám ismét a sűrű vizelési inger, a végbélfájdalom, vagy csak az a furcsa diszkomfortérzés”

mesélte a 40 éves férfi, aki az urológusa javaslatára végül kipróbálta a jógát. „Eleinte nagyon idegenkedtem tőle, de az orvosom azzal nyugtatott, hogy a jóga csökkenti a stresszt és a depresszió ellen is hat, ami akkoriban a folyton kiújuló tünetek miatt tényleg kezdett eluralkodni rajtam. A doki elmagyarázta, hogy az ászanák gyakorlásával megszüntetjük a testünk fizikai merevségét, valamint a stresszt. A jóga során képessé válunk egy adott dologra koncentrálni úgy, hogy közben más gondolat ne kússzon be az elménkbe, mindez pedig a mentális fejlődésünket segíti” – mesélte a férfi, hozzátéve, hogy néhány alkalom után tényleg kezdte érezni, hogy csökken a belső szorongás és az aggodalmaskodás, jobban tudott koncentrálni a munkahelyén, és enyhült a tünetek kiújulásától való rettegése is.

Endre immár hónapok óta tünetmentes, és szerinte ez annak is köszönhető, hogy a jógával ki tudta kapcsolni a belső szorongását, ugyanakkor a megfelelő, gyógyszeres terápia is elengedhetetlen volt a gyógyulásához.

 

Hirdetés

A legtöbb férfi inkább bekapna egy tablettát a fájdalom ellen. A Proxelan végbélkúp pedig jól kiegészíti a szájon át szedett gyógyszerek jótékony hatását, és gyógynövénytartalma révén hozzájárul a prosztatagyulladás okozta kellemetlen tünetek enyhítéséhez: ott hat, ahol a fájdalom forrása van. A kúp jótékony összetevői a végbél környéki vénákon keresztül a prosztata közelébe jutnak. A készítményben lévő hialuronsav, valamint a növényi összetevők – a tökmag, az ázsiai gázló, a tömjénfaolaj-kivonat, a szalmagyopár és az ausztrál teafa – nyugtatnak és ápolnak a panaszok jelentkezésének helyén. Felhelyezése fájdalommentes és egyszerű. A 30 napos bevezető kúrát követően a kezelés folytatása a panaszoktól függ, szükség esetén pedig megismételhető.

 

proxelan-packshot_-webrepng-1024x696.png

 

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

A bejegyzés trackback címe:

https://gyogytudor.blog.hu/api/trackback/id/tr7116689980
süti beállítások módosítása