Szenvedő listavezetők

Ahogyan az várható volt nemzetközi kupacsapatainkon igencsak kiütköztek a fáradtság jelei a vasárnapi mérkőzéseiken.

A bajnok Egerszegre látogatott és senkinek nem kell külön magyarázni, hogy bizony a két klubnál nem azonosak a célok. Az idényben mindösszesen csak kétszer győző ZTE viszont hosszabbításra tudta kényszeríteni a hétközben Rigában játszó és győző Falco-t. Barnett, Wilson és Guyton is szórta a pontokat a kék-fehéreknél, így a Golomán-Perl kettős komoly ellenfélre akadt a pontgyárosok tekintetében. A hazai vereség egyik legfőbb okáról beszélt is Teo Cizmic: nem kevesebb, mint 8 büntetőt hagytak ki Révész Ádámék. Ez a nemzetközi klasszisokkal teletűzdelt Falco ellen nem fér bele.

Zalakerámia ZTE KK – Falco KC Szombathely h.u.: 95-96 (24-27, 27-18, 19-25, 18-18, 7-8)

Mi Székesfehérvárra látogattunk, hogy megnézzük az ultimátumot kapott csapat második mérkőzését. Már amit ilyen nyomás alatt voltak kénytelen játszani Szabó Zsolték. A mérkőzés aztán úgy kezdődött, mintha az Olaj állt volna a tabella 11., míg a hazaiak a 2. helyén. Vojvoda triplája beindította a pontgyárat, mert kis túlzással, amit ráemeltek az be is ment hazai oldalon. A kék-fehéreknél elsősorban (a végül 22-ig jutó) Stark termelte bőszen a pontokat, míg az Olajbányász játékosai csak keresték a ritmust, így a 15. percben 40:20-as állást mutatott az eredményjelző. Azt nem állíthatnánk, hogy tombolt volna az Alba Regia Sportcsarnok közönsége, mert a rangadó ellenére még talán háromnegyed ház sem volt. A nagyszünetre kicsit kozmetikázott az eredményen a Szolnok, de az 50:37-es állás nem volt épp hízelgő a védekezésüket illetően.

A második félidőben, amikor is már nem kellett U23-as játékost is pályára küldeni a Potocnik gárda megkezdte a felzárkózást.  69-nél érte utol ellenfelét a fantasztikus szurkolói által támogatott (így "hazai pályán játszó") Olajbányász és hiába tudott még egyszer újítani az Albacomp abban a lélektanilag fontos pillanatban a mérkőzés eldőlt. 82-nél vette át a vezetést a Szolnok és az utolsó percekben egyetlen találatot sem engedtek Omenaka-éknak.

Az Alba Fehérvár harmadik találkozóját vesztette el komoly előnyről!

Vojvoda Dávid pedig olyannyira nem szórta meg magát volt csapata ellenében, hogy a második félidőben egyetlen pontot sem tett az első félidőben elért tíze mellé. Ugyanígy 10 egységig jutottak az ellenkező oldalon játszó Pongó testvérek, Máté és Marcell is.

Alba Fehérvár - Szolnoki Olajbányász 81-88 (23-12, 27-25, 13-23, 18-28)

A szombathelyieknek nem lesz a héten Bajnokok Ligája mérkőzésük, míg a szolnokiak szerdán 18 órakor a Nagyvárad gárdáját fogadják a Fiba Europe Cupban.