FC Barcelona - FC Bayern München: 0-3 (0-1)
Vezette: Michael Oliver

Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto (Demir, 59′), Araujo, Eric Garcia (Mingueza, 66′), Piqué, Alba (Balde, 73′), Busquets (Gavi, 59′), F. De Jong, Pedri, Memphis és L. De Jong (Coutinho, 66′)

Bayern: Neuer, Pavard (Lucas Hernández, 66′), Upamecano, Süle (Stanisic, 81′), Devies, Kimmich, Goretzka, Sané (Coman, 81′), Müller (Sabitzer, 81′), Musiala (Gnabry, 69’), Lewandowski.

Gólok: Müller 34', Lewandowski 56', 85'

A Barcelona lehangolóan kezdte az új Bajnokok Ligája-szezont: a csoportkör nyitányán 3-0-ra kikapott a Bayern Münchentől a Camp Nouban. A Barça már az elején beletörődni látszott a sorsába, és alaposan domináltak a vendégek, akik a mérkőzés nagy részében uralták a meccset, és könnyedén nyertek.

ELSŐ FÉLIDŐ

A Barça stabilan kezdte a mérkőzést, megpróbált megfelelni a Bayern intenzitásának, és fej-fej mellett haladt a német bajnokkal. A Blaugrana magasan helyezkedett el a pályán, és nagyon kevés teret hagyott a vendégeknek, hogy levegőhöz jussanak, és az első 15 percben egyik csapatnak sem sikerült veszélyt teremtenie.

Lassan, de biztosan azonban a Bayern megszerezte a labdát, és elkezdett dominálni, egyre mélyebbre kényszerítve a Barcát a saját térfelén belül, és elkezdett üres területeket találni az utolsó harmadban. A Barça védőinek önfeláldozónak kellett lenniük, hogy megakadályozza a lövéseket, és Gerard Piquének és Ronald Araujónak is az utolsó pillanatban kellett szerelnie, hogy a Bayern ne szerezzen vezetést.

A Bayern gólja azonban elkerülhetetlennek tűnt, és 10 perccel a félidő vége előtt meg is született, amikor Thomas Müller távoli lövése a kiforduló Eric Garcían megpattant, ezzel Marc-André ter Stegen-nek esélyt sem adott a hárításra. Az utolsó 10 percet teljesen a Bayern uralta, akik tudták, hogy ők a jobb csapat, és a Barça a félidőre csak egy gólos hátrányban vonulhatott a félidőre.

A félidőben a Barça úgy játszott, mint egy kiesőjelölt, aki megpróbálja elkerülni a hazai szégyent...

MÁSODIK FÉLIDŐ

A második félidő elég lehangoló volt a Barça szempontjából. A félidőben nem történt semmilyen korrekció, és a Barça továbbra is hátradőlve próbálta tartani az 1-0-s eredményt, hogy talán későn mentsen meg egy pontot, de Robert Lewandowski egy beadással 2-0-ra alakította az eredményt, mindössze 10 perccel a második félidő elején, és ezzel gyakorlatilag megölte a meccset.

A meccs hátralévő részében a Bayern nem tudott kilépni a harmadik sebességi fokozatból, míg a Barça egyértelműen elfogadta az eredményt, és a fiatalokat hozta be a kispadról, miközben igyekezett nem kapni több gólt. A terv nem jött be, mivel a Bayern megszerezte a harmadikat, Lewandowski ismét egyedül volt a mezőnyben, és megszerezte az est második találatát.

A megváltásként érkezett a végső sípszó, és a Barça ismét megalázott csapatként hagyta el a pályát, még ha számítottunk is rá. Hacsak nem változik valami, ezek az esték újra és újra meg fognak történni.

A mi játékos értékelésünk:

Ter Stegen: 10/6
A német kapus két nagyszerű mentést mutatott be honfitársa, Sané elől, egyet kézzel, egyet pedig lábbal. A Barça egyik legjobbja volt ezen az estén.

Ronald Araújo: 10/6
Szilárd teljesítményt nyújtott a fiatal uruguayi. A korát meghazudtoló érettségről tesz tanúbizonyságot, és példát mutat. Gyors, agresszív és erős, minden összetevője megvan ahhoz, hogy a legjobbak közé kerüljön.

Gerard Piqué: 10/6
Tartotta magát Robert Lewandonski ellen, amíg a lengyel csatár be nem zsebelte a bravúrt. A kor nem az ő oldalán áll, és továbbra is úgy tűnik, hogy az elit szinten is ki van szolgáltatva.

Eric García: 10/5
Nem egy olyan este, amire szívesen emlékezne, miután Müller lövése a hátáról a hálóba pattant és az est nyitógólját jelentette.

Sergio Busquets: 10/5
A tapasztalt védekező középpályás időnként küszködött a labda megtartásával. Egyre nyilvánvalóbb, hogy a lábai már nem bírják a feladatot. Őt cserélték le, miközben a Bayern továbbra is dominált.

Sergi Roberto: 10/4
A tapasztalt játékos kifütyülések kórusa közepette jött le a pályáról, miután egy igazán nehéz estét töltött Sané és Davies ellen a Bayern bal oldalán. Gerard Piqué elismerte a mérkőzés után, hogy nehezen viselte, hogy csapattársát kifütyülték.

Frenkie de Jong: 10/6
A holland nem sokat hibázott, de a Bayern megnyerte a középpályás csatát, és annak ellenére, hogy még csak 24 éves, már most úgy néz ki, mintha a Barcelona egyik rangidős játékosa lenne.

Pedri: 10/6
Nehezen lendült játékba, bár amikor labdabirtoklásban volt, úgy tűnt, hogy alkotni fog. Már nincs Leo Messi, akinek játszhatna, és a meccs végén egyike volt a három 18 évesnek, aki a Barça pályán volt.

Jordi Alba: 10/6
Kérte a lecserélését, és Koeman a meccs után elárulta, hogy a kezdés előtt még kétséges volt a játéka. Mindig úgy tűnt, hogy előre akar játszani, és végig szép keresztpasszokat adott a mezőnybe, mielőtt levették.

Memphis Depay: 10/6
Időnként hiányzott a támogatás, és továbbra is mélyre esett, hogy mozgásokat indítson. Ő lett a csapat szabadrúgásgóllövője, és néhány jó labdát küldött be. Araújo közel járt az egyik keresztlabdájához.

Luuk de Jong: 10/4
A Sevillától kölcsönbe szerződtetett játékos debütálása nem volt emlékezetes. Nem tudott igazán közreműködni, és végül a 65. percben Coutinho váltotta le.

Cserejátékosok

Gavi: 10/6
A 17 éves játékosnak rengeteg önbizalma van, és nagyra tartják a klubnál. Ma este volt az európai debütálása.

Yusuf Demir: 10/6
A labdával való pozitív hozzáállását megtapsolták a lelátón. Az osztrák azóta, hogy csatlakozott a klubhoz, nagyon feltűnő.

Oscar Mingueza: 10/6
Fedezetet nyújtott a jobb szélen, miután beállt, és a Bayern lelassult.

Philippe Coutinho: 10/6
A korábbi Bayern-kölcsönjátékos jó fogadtatásban részesült a hazai szurkolók részéről. Két kapura lövéssel próbálkozott, és lehet, hogy gyakrabban használják majd előrefelé.

Alejandro Baldé: 10/6
A 18 éves játékos a 73. percben állt be a sérült Alba helyére. Ígéretes jeleket mutatott rövid bevetésén.

Ti hogy vélekedtek a Bayern elleni zakóról?