Beautysecrets

6 tipp, hogyan találj rá a kedvenc parfümödre!

2018. október 19. - Beautysecrets

Parfümöt választani egyáltalán nem könnyű feladat. A drogériák polcain sorakozó üvegek százait képtelenség végigszagolgatni, ráadásul az illat változik is rajtunk: más elsőre és néhány óra múlva. Elképzelhető, hogy könnyen és gyorsan beleszeretsz egy illatba, eközben lehet, hogy van olyan parfüm, ami tényleg telitalálat számodra, mintha csak neked alkották volna - ezt kár lenne kihagyni, ugye? A választásban kérheted szakértő segítségét, mert ők valóban ismerik az illatokat, de ha inkább egyedül indulnál vadászatra, íme néhány tipp, hogy sikerrel járj!

alex-sajan-373103-unsplash.jpg

1. Az interneten kezdd a kutatómunkát. Válaszd ki egy-két korábbi, kedvelt parfümödet, nézd meg az összetevőiket és derítsd ki, melyik illatcsaládba tartoznak. A hozzád közel álló illatok visszatükrözik a személyiségedet. Jó, ha tudod melyik illatcsalád áll hozzád a legközelebb, mert ha például sportos alkat vagy, valószínűleg nem a keleties illatok között fogod megtalálni a kedvencedet. Nézz körül olyan webáruházakban, ahol az illatcsaládok alapján is lehet keresni (pl. theperfumeshop.com, sephora.com, perfume.com), így nem lesz nehéz kimondottan azok között válogatni, amik nagy eséllyel tetszeni fognak neked és illenek is hozzád.

2. Döntsd el, milyen alkalomra keresel parfümöt. Érdemes a hétköznapokon egy könnyebb illatot viselni, alkalmakkor pedig valami karakteresebbet. A nyárhoz jobban illenek a friss, citrusos parfümök, télen viszont szívesebben burkolózunk nehezebb, mélyebb, esetleg fűszeresebb illatokba, pont mint egy meleg takaróba. Mást válassz, ha a csábító énedet szeretnéd kiemelni és mást egy üzleti tárgyalásra.

7216.jpg

3. Emellett nem árt azzal is tisztában lenni, hogy 4 különféle töménységben állítják elő a parfümöket és  ezt a a csomagolásokon is jelölik. A valódi parfümökben olaj koncentrációja 15-25% között mozog, ezek a kirobbanóan intenzív illatok inkább műértőknek készülnek, mint hétköznapi használatra és aprócska üvegekben árulják őket, méregdrágán. Az Eau De Parfum, vagyis EDP olaj koncentrációja 8-15%, ezekkel is nagyon kell vigyázni, mennyit használunk belőle, mert a tömény illatfelhővel garantáltan sokkolod a környezetedet! Az Eau De Toilette, azaz EDT a leggyakoribb, ebben 4-8% között mozog a parfümolaj. Ez az arany középút egy átlagos kölni és egy koncentráltabb parfüm között. A kifejezésnek amúgy semmi köze a vécéhez, szó szerint annyit tesz: „hogy felkészüljünk”. Az Eau de Cologne áll a lista végén a maga 2-5%-os töménységével, ezeket általában jó nagy kiszerelésben pár ezer forintért megvehetjük. Persze a tartóssága nem az igazi, de nyárra a maga könnyedségével kimondottan jó választás lehet hogy felüdítsen 2-3 órára.

4. Nyilván nem a parfümös üveg formája alapján fogsz dönteni, de azért érdemes azt is szemrevételezni! A parfümházak nagy gondot fordítanak az üvegek dizájnjára és gyakran már az alakjával is igyekeznek kifejezni, milyen jellegű illatra számíthatsz az üvegben. Ezzel együtt keress rá a kiválasztott darabok reklámkampányára, hiszen a márkák a illat képviselőjének, arcának kiválasztásával is tükrözik, milyen típusú nőknek ajánlják az adott parfümöt. 

woman-testing-perfume_13339-151430.jpg

5.  A kiválasztott parfümöket ezután próbáld ki személyesen, de szánd rá az időt, mert ez egy körből nem fog menni. Az orrunk egymás után átlagosan 4-5 illatot tud megkülönböztetni, aztán szaglásunk elfárad és tévútra vezethet. Épp ezért érdemes egymás után több napon is beugrani a drogériába, vagy legalább egy kávészünetet beiktatni, mert a kávéillat semlegesíti az orrunkat eltelítő különféle parfümök illatát. A parfümöt először papírra fújd, majd próbáld ki a csuklódon is, de ne dörzsöld, mert azzal összemorzsolod az illatmolekulákat. Ha ezzel megvagy, érdemes sétálni 10-15 percet, és figyelni, hogyan változik rajtad az illat. Ha ezután még mindig tetszik, kérj belőle mintát és viseld néhány napig, mert lehet, hogy rájössz, igazából nem ezt kerested.

6. Ez azért is könnyen előfordulhat, mert amit először érzel, az a fejillat, de ez viszont gyorsan, nagyjából negyed óra alatt el is illan. Ezután a   szívillat veszi át a helyét, ami tulajdonképpen a parfüm szíve, itt találhatók az illatkompozíció fő összetevői, melyek több órán át érezhetők. Az alapjegyek pedig tartósítják, kiemelik, vagy éppen visszafogják ezeket az összetevőket és legalább fél napos tartósságot biztosítanak a parfümnek. 

A fentiek mellett persze még szerepet játszhat a döntésedben, hogy a klasszikusabb illatokhoz vonzódsz, vagy valami igazán egyedit keresel, esetleg azt szeretnéd, hogy a parfümöd minél természetesebb összetevőkből álljon. Ha jól választottál, minden alkalommal örömmel fogod az illatot magadra permetezni, a párodat elbűvölöd vele és a kolléganőd a liftben megkérdezi, hogy milyen parfümöt viselsz. Ennél pedig nincs jobb visszaigazolás.

A bejegyzés trackback címe:

https://beautysecrets.blog.hu/api/trackback/id/tr6014289851

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása