Croatia Japan GFXGetty/GOAL

Véget ért a japán csoda, büntetőkkel továbbment Horvátország

Fogadj 20-szoros szorzóval Raphinha kaput eltaláló lövéseinek számára a Brazília - Dél-Korea vb találkozón, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

Nem kis meglepetést okozott Japán azzal, hogy a németeket és spanyolokat is legyőzve csoportelsőként jutott a katari világbajnokság legjobb 16 csapata közé, ahol az előző sorozat ezüstérmese, Horvátország várta Kamadáékat.

Morijaszu Hadzsime legénysége nem ijedt meg a lehetőségtől, hatalmas tempóban rontottak rá a horvátokra, Modricéknak azonban nem okozott meglepetést a letámadás, mi több, épp egy japán védelmi hiba miatt Perisic került hatalmas helyzetbe a 8. percben, a Tottenham játékosa azonban éles szögből nem tudta bevenni Gonda kapuját.

A túloldalon japán inkább a pontrúgásokban bízhatott, Tanigucsi fejese egy méterrel azonban elkerülte a kaput. Ami ekkor még nem jött össze, az a félidő legvégén már igen: egy pontrúgást követően a lefejelt labdát Maeda lőtte Livakovic kapujába (1-0).

A fordulást követően a japánoké volt az első lövés, de ezután már a horvátok akarata érvényesült, mi több a sokadik beadást Perisic könnyedén a hálóba fejelte az 55. percben (1-1). Az egyenlítés megfogta a japánokat, nem is sokon múlt a horvát fordítás, Modric lövésénél azonban hatalmasat védett Gonda, a csereként beállt Budimir fejese pedig elkerülte a kaput. A második félidő végére mindkét csapat visszább vett a tempóból, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban is a horvátok akarata érvényesült, igaz, Mitoma kontrájánál azért izgulhattak déli szomszédaink, de végül egyik csapat sem tudta eldönteni a továbbjutás sorsát.

A büntetőpárbajban három japán játékos hibázott, a túloldalon pedig csak egy horvát tizenegyes maradt ki, így Horvátország a negyeddöntőbe jutott, ahol a Brazília-Dél-Korea párharc győztese lesz majd az ellenfele.

Kövesd a 2022-es labdarúgó világbajnokság küzdelmeit a GOAL.com-on! Szerkesztőségünk nap mint nap exkluzív tartalmakkal, videókkal és élő közvetítésekkel jelentkezik a torna során. Ha minket követsz, garantáltan nem maradsz le semmiről!