Luton TownGetty

Történelme során először jutott fel a Premier League-be a kiscsapat

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A Luton bebiztosította feljutását a Premier League-be, miután szombaton büntetőkkel legyőzte a Coventryt a Championship rájátszásának döntőjében a Wembleyben.

A Brentford-Manchester City bajnokin a hazai győzelem 4.30, a döntetlen 4.20, a vendég siker pedig 1.81-szeres szorzóval fogadható.(x)

A meccs élénken indult, amikor Gabriel Osho gólt szerzett a hatodik percben, de a gólt később érvénytelenítették. Kevesebb mint 20 perccel később azonban megszerezték a vezetést, amikor Elijah Adebayo érévnyes gólt lőtt. A Coventry dominált inkább a második félidőben, és kitartásuk meghozta gyümölcsöt, amikor a 66. percben Gustavo Hamernek sikerült betalálnia.

Joseph Taylor úgy vélhette, hogy a hosszabbítás második felében lezárta a meccset, de gólját érvénytelenítették, mert a labda hozzáért a kezéhez, miután megszerezte a labdát Jonathan Panzótól. Jöhettek a büntetők.

A tizenegyes párbajt a Luton kezdte meg. Az első 5-5 rúgó értékesítette a büntetőt, majd a Luton hatodik játékosa, Dan Potts is gólt lőtt. A Coventry színeiben játszó Fankaty Dabo viszont már kihagyta a tizenegyesét, így a Luton jutott fel.

A Luton 31 év után jut vissza az élvonalba, történelme során először lesz a Premier League tagja. A Luton 10 év alatt jutott el az amatőr szinttől vissza a profikhoz, majd a Premier League-be.