Szalai Ádám: "Talán még nem fájt ennyire"

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Ahhoz képest, hogy Szalai Ádámot a franciák elleni csoportmeccs első félidejének közepén le kellett cserélni, mert ütést kapott a fejére, majd kórházba is kellett szállítani, hogy alapos kivizsgáláson vegyen részt, négy nappal később újfent kezdőként lépett pályára, s egyértelműen a németek ellen 2-2 egyik hőse.

A csapatkapitány a 11. percben Sallai remek beadásából fejelt gólt, majd a 68. percben az ő passzából szerezte meg újra a vezetést a mieinknek Schafer.

Ezzel Szalai lett az első olyan magyar labdarúgó, aki két kontinenstornán is a hálóba talált.

A legtöbb magyar labdaúrúgóhoz hasonlóan Szalai is a könnyeivel küszködött a lefújást követően, ma pedig az alábbi sorokat osztotta meg közösségi oldalán:

" Fáj, nagyon fáj, talán még nem fájt ennyire, pedig egy ideje a része vagyok. De a fájdalmamat kettő szó enyhíti. Az egyik a CSAPAT szó fogalma, a másik pedig MAGYARNAK lenni. Nincs az életemnek szebb ajándéka ezt a CSAPATOT vezetni, a MAGYAR HIMNUSZT énekelni, és a szívem fölött ezt a CÍMERT hordani! Hajrá MAGYARORSZÁG!"