Sallói újra betalált, csapata gálázott

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Sallói Dániel gólja is kellett a Sporting Kansas City 4–1-es vendég sikeréhez Los Angeles FC ellen az MLS alapszakaszának szerdai játéknapján.

Az ötödik helyezett otthonában jól kezdte a találkozót a Kansas, Alan Pulido révén már a 20. percben vezetést szereztek a vendégek, majd érkezett Luis Martins, és a 28. percben már 0–2 állt az eredményjelzőn. A 36. percben egy jobb oldali beadás után Sallói lőtt kapásból, a kapusnak pedig semmi esélye nem volt, az 5 és felesről megeresztett lövés precízen a kapu baloldalában kötött ki. 0–3. A második félidőben mindkét csapat betalált még 1–1 alkalommal, így végül a Sporting Kansas City magabiztos, 1–4-es sikert aratott a találkozón, és ezzel átvette a vezetést a nyugati főcsoportban.

Az utánpótlás-válogatott futballista a hatodik szezonját tölti jelenlegi klubjánál, idén 17 bajnokin 10 gól és 4 gólpassz fűződik a nevéhez, amellyel az MLS góllövőlistáján az előkelő második helyet foglalja el. Nem sokra van attól, hogy túlszárnyalja 2018-as évét, amikor 33 meccsen 16 góllal és 7 gólpasszal zárt. Ráadásul a magyar támadót jó teljesítményének köszönhetően még az MLS All-Stars 28 fős keretébe is beválasztották.

De nemcsak a Sporting Kansas lépett pályára a tegnapi játéknapon, a Philadelphia Union házigazdaként 3-0-ra nyert a Toronto FC ellen, az első találatnál Gazdag Dániel adta a gólpasszt, a másodikat pedig ő maga szerezte büntetőből. Ez volt a magyar válogatott játékos első gólja az MLS-ben.