Konrad Laimer Andreas Hanche Olsen RB Leipzig Mainz 05 2023Getty Images

Orbánék egy hármast kaptak, Sallai nélkül döntetlenezett a Freiburg

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A Bundesliga 26. fordulójában zakózott az RB Leipzig a Mainz ellen, a Sallai nélkül felálló Freiburg pedig 1-1-es döntetlent játszott a Hertha ellen.

Az erőtlenül kezdő Lipcsét meglepte a Main folyamatos letámadása, nem hagytak területet a hazai játékosok kiteljesedésére. Az első találatot így a vendégek szerezték. A lipcsei kapu előtt volt némi kavarodás, majd Barreiro lőtte rá 8 méterről a labdát. Blaswich oldalra ütötte a labdát, de Ingvartsen elé, aki közelről az üres kapuba lőtt. 0-1

A hazaiak ezután sem vették fel a meccs ritmusát és ezt a második félidőben meg is bosszúlta a Mainz. Az 57. percben Stach adott jobb oldalról a tizenhatoson belülre kissé felpattanó, de kiváló labdár, amibe Ajorque csak beletette a lábát, így gyönyörű mozdulattal emelte át a hazaiak kapusát. 0-2

Az utolsó gólt a 67. percben szerezte a Mainz. Ekkor egy Kohr lövés pattant meg Dani Olmón, így Blaswich védeni nem tudott. 0-3

A Sallai Roland körül kialakult viszály miatt is érdekes volt látni, hogy a magyar válogatott továbbra sem lépett pályára a Freiburg színében. A Herthában Dárdai Márton viszont kezdőként lépett pályára az 1-1-re végződő meccsen. A vezetést az 52. percben szerezte meg Grifo a Freiburgnak, majd a 15 perccel később egyenlített Ngankam.