Gajdos Zsolt Szegedszeged.hu

Nyert, és már második a Szeged

Fogadj 20-szoros szorzóval Lionel Messi kaput eltaláló lövéseinek számára az Argentína–Mexikó vb találkozón, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

A 18. forduló előtt csupán csak 1 pont választotta el egymástól a 4. Szegedet és az 5. Gyirmótot, így a hétvége egyik rangadóját rendezték szombaton délután. A Tisza-parti alakulat kezdte aktívabban a találkozót, de az első igazi helyzet a hazaiak előtt adódott: a 12. percben azonban Pethő hiába cselezte már ki a vendég kapust is, lövését a gólvonalon álló Szilágyi tudta blokkolni.

Fél óra játék után megszerezte a vezetést a Szeged: egy jobb oldali támadás végén Bíró a keresztlécet találta el, de a kipattanót Szakály 5 méterről már a hálóba vágta (0-1).

A második félidőben a Szeged az előny megőrzésére rendezkedett be, és ezt olyan jól végrehajtották Gajdosék, hogy nagyobb helyzet egyik csapat előtt sem adódott, így sorozatban harmadik győzelmét aratta a Szeged-Csanád Grosics Akadémia, és feljött a tabella második helyére.

Eredmény:

Merkantil Bank Liga NB II, 18. forduló:

Gyirmót FC Győr - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1 (0-1)