eto-gyirmoteto.hu

NB II: az ETO nyerte a városi rangadót

Ma rendezték a másodosztályú bajnokság 17. fordulóját, ahol egy mérkőzés elmaradt. A 9 megrendezett találkozón összesen 20 gól esett.

A Pécs – Kaposvár összecsapás elmaradt ugyanis a Rákóczinál többen is koronavírusosak. Vasárnap délelőtt adták be halasztási kérelmüket, amit a PMFC elfogadott volna, azonban nem találtak megfelelő időpontot a pótlásra, így az MLSZ döntése alapján a hazaiak játék nélkül kapták meg a 3 pontot.

Békéscsaba – Siófok 0-1 (0-0)

Gólszerző: Balogh (82’)

A Siófok együttese Békéscsabára látogatott, ahol egy a 82. percben lőtt góllal megszerezták a győzelmet. A 3 pontot érő találatot Balogh Bence szerezte.

DEAC – Szombathelyi Haladás 0-1 (0-1)

Gólszerző: Németh (22’)

A Haladás is egy nullára nyert ma délután, ők azonban már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést a DEAC otthonában. A találkozó egyetlen gólját Németh Márió szerezte.

Dorog – Vasas 0-2 (0-2)

Gólszerzők: Radó (6’), Feczesin (41’)

A Dorog a Vasas együttesét fogadta. Az angyalföldiek már az első játékrész végére megszerezték a győzelmet jelentő két találatot Radó András és Feczesin Róbert révén

Soroksár – Ajka 2-2 (2-1)

Gólszerzők: Csernik (11’), Lovrencsics (35’), ill.  Csizmadia (5’),  Nagy (80’)

Az Ajka és a Soroksár nem bírtak egymással. Már az ötödik percben megszerezte a vezetést az Ajka Csizmadia Zoltán góljával, azonban Csernik Kornél hat perccel később egyenlíteni tudott. A vendégek ismét átvehették volna a vezetést, de a megítélt büntetőt nem sikerült értékesíteni. Lovrencsics Balázsnak azonban igen, így az első félidő vége előtt tíz perccel már a hazaiak vezettek 2-1-re. Az Ajka végül a 80. percben egyenlíteni tudott, Nagy Mihály állította be a 2-2-es végeredményt.

Szentlőrinc – Budaörs 1-0 (0-0)

Gólszerző: Cenaj (89’)

A Szentlőrinc a Budaörsöt fogadta és győzte le Drilon Cenaj 89. percben szerzett góljával.

Aquital Csákvár – DVSC 1-1 (1-0)

Gólszerzők: László (16’), ill. (Szécsi (65’)

Nem volt messze a győzelemtől a Csákvár hazai pályán a listavezető Debrecen ellen, de pontosztozkodás lett a vége. Már a 16. percbe megszerezték a vezetést a hazaiak László Noel révén. A 64. percben megduplázhatták volna előnyüket, azonban Daru Bence büntetőjét Gróf Dávid védeni tudta, egy perccel később pedig Szécsi Márk a hazai kapuba fejelt és beállította az 1-1-es végeredményt.

Kazincbarcika – Szolnok 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Tóth László (26’), ill. Csirmaz (9’)

Piros lap: Kóny (73’)

Ugyanígy döntetlen született a Kazincbarcika – Szolnok mérkőzésen is. A vendégek szerezték meg a vezetést Csirmaz István révén már a kilencedik percben, azonban 17 perccel később Tóth László egyenlített. Több gól már nem esett, azonban Kónya Márk a 73. percben megkapta második sárga lapját is, de az állás 1-1 maradt végig.

Nyíregyháza – Szeged 0-2 (0-0)

Gólszerzők: Grumic (59’), Germán (79’)

A Nyíregyháza hazai pályán szenvedett 2-0-s vereséget a Szeged ellen. A vendégek első gólját Miroslav Grumic szerezte az 59. percben, 20 perccel később pedig Germán Tamás duplázta meg előnyüket.

Győri ETO – Gyirmót 4-1

Gólszerzők: Lipták (28’), Májer (51’, 84’), Berki (88’ büntetőből), ill. Nagy (12’)

A Győri rangadón a vendégek szereztek vezetést a 12. percben Nagy Patrik révén, de még az első félidőben Lipták Zoltán egyenlíteni tudott. A második játékrészben Májer Milán duplázott, valamint Berki pedig büntetőből talált be.