Vidi–FTC 2021GOAL

NB I: Ferencváros siker a rangadón

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

A sérülések és betegségek által megtizedelet hazai együttest a fehérvári szurkolók élőképe fogadta és az ember hajlamos volt azt gondolni, hogy minimum pókember segítsége kell majd a piros-kékeknek, hogy megszerezzék a győzelmet.

Ehhez képest mindenféle szuperhős segítsége nélkül a 3. percben Nego Loic szaladt végig a jobb oldalon és jó beadása után Dárdai Palkó fejelhetett kapra, de S. Mmaeeről végül szögletre vágódott a labda. Szűk húsz percig ez volt az utolsó lehetősége a hazaiaknak – már a szögeltből sem lett semmi –, ellenben a Ferencváros nagyon beindult.

Igaz a vendégek sem jutottal el ziccerig, de Zachariassen lövésénél nagyot kellett mentenie a bal felső sarok előtt Kovács kapusnak. Emellett Uzuni és Tokmac is veszélyeztethette volna a hazai kaput, de vagy ők voltak pontatlanok, vagy a feléjük érkező labda volt magas, alacsony, hosszú, vagy rövid.

Aztán a félidő közepén újra olajozottan működött a Fehérvári gépezet és leginkább Nego kevergetett a jobb oldalon, ám a beadási kísérleteit többnyire blokkolták a Ferencváros védői. Amikor pedig jól szállt középre a labda, akkor Fiola Attila – nem is olyan régen még a nemzet Fityója – fölé fejelt.

Vidi–FTC Fiola BlazicMTI

A legnagyobb helyzet az első félidőben a Ferencvárosé volt: a 31. percben Ryan Mmaee beadására veszélyesen érkezett Zachariassen, ha eléri a labdát, szinte biztosan gól, mert közvetlen közelről lőhetett volna, ám a hazai Makarenko az alapvonal mögé mentett. A szöglet helyett kirúgás jött, amit nem értett senki, de a békés légkör ettől nem szűnt meg.

Az első félidőt azzal foglalhattuk össze, hogy bár a Ferencvárosnak volt nagyobb. helyzete, olyan nagyon nem kellett rettegnie a hazai együttesnek a második félidőtől, mert igazából nem volt rosszabb, mint a címvédő.

A második félidőt pedig egyenesen egy veszélyes hazai akció vezette be – igaz a meccs is így indult. Jallow lépett ki a bal oldalon és a beadása után Dárdai felé szállt a labda, ám Blazic menteni tudott. Ezt még látták a hazai drukkerek, de aztán eltakarták maguk elöl a kilátást.

Vidi–FTCGOAL

Azt azonban már mind a 6006 helyi néző láthatta, hogy a Fehérvár jobban kezdte a második félidőt, sőt több alkalommal is jelentős mezőnyfölényt alakított ki. Még helyzetből is akadt a piros-kék oldalon. A 64. percben például Dárdai lőtt 17 méterről, de Dibusz nagyot mentett a kapu jobb oldala előtt.

A 74. percben a meccs ziccere maradt ki: a Fehérvár végzett el szögletet, amelyből a vendégek indíthattak kontrát. Tokmac Nguen szaporázta lépteit a bal oldalon, mellette rohant Uzuni és csak Fiola valamint Kovács kapus volt szemben velük. Tokmac át is passzolta a labdát albán társának, akinek lövését követően Kovács szögletre mentett. A 80. percben ünnepelt a vendég tábor, hiszen Muhamed Besic, némi angliai kitérő után, újra pályára lépett a Ferencvárosban. Ilyenre legutóbb 2014. május 18-án volt példa, aztán Besic az Everton, a Middlesbrough és a Sheffield United játékosa lett, majd visszatért az Üllői útra.

A bosnyák is a pályán volt akkor, amikor a 83. percben Civic bal oldali szöglete után Ryan Mmaee a bal alsóba fejelte a labdát (0–1).

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

Vasárnap Ferencváros–Újpest. A hazai siker 1,29, a döntetlen 5,75, a vendégek győzelme pedig 8-szoros pénzt fizet.