Balogh NorbertMTI

NB I: a Fehérvár nem bírt a Honvéddal, a Paks viszont menetel

A Budapest Honvéd 2–2–es döntetlent játszott a vendég MOL Fehérvárral, míg a Paks 3–1–re legyőzte a Zalaegerszeget az NB I vasárnapi játéknapján.

A Honvéd ellen, a fehérváriak már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, helyzeteket is kidolgoztak, de azokat – elsősorban Zivzivadze révén – elpuskázták. A kispestiek sokszor beszorultak a saját térfelükre, és teljes intenzitással védekezni kényszerültek, a szünetben azonban így is náluk volt az előny: Gazdag szabadrúgása után a labda a lécről Balogh Norbert elé került, aki nem hibázott.

A szünet után is támadásban maradt a Fehérvár, és a Honvédban volt ugyan tartás, a vendégek a második félidő közepén kevesebb mint három perc alatt – Nego és Petrjak találatával – fordítottak. A 74. percben váratlanul, Rockov kapus hatalmas hibáját kihasználva Traore távoli fejesével egyenlített a Honvéd. A hajrában a fehérvári támadásokban már nem volt kellő átütőerő, így azokat a hazaiak nagyobb izgalmaktól mentesen kivédekezték, és megőrizték az egyik pontot.

A két együttes sorozatban harmadszor nem bírt egymással. A Honvéd először ért el döntetlent a szezonban, pályaválasztóként pedig két vereség után először szerzett pontot. A Fehérvár veretlenségi sorozata immár nyolc mérkőzés óta tart a bajnokságban, viszont megszakadt a három találkozó óta tartó győzelmi szériája.

Pakson jó iramú mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, paksi labdabirtoklási fölénnyel. Bár mindkét oldalon adódtak kisebb lehetőségek, a kapuk egy ideig nem forogtak veszélyben. A félidő derekán aztán egy beívelt szabadrúgás után megszerezte a vezetést a ZTE a válogatottban is eredményes, ex–paksi Könyves révén, és a vendégek a folytatásban is többször zavarba hozták a hazai védelmet, amelyben ezúttal Böde is ott volt középhátvédként. Az első félidő utolsó percei a házigazdáké voltak, akik az utolsó pillanatban ki is egyenlítettek.

A paksiak a fordulás után ott folytatták, ahol a szünet előtt abbahagyták, nyomás alá helyezték a zalaegerszegi kaput, és egy szögletet követően már náluk volt az előny. Ezután átadták a területet az ellenfélnek, és ők inkább a kontrákra alapoztak. Ez kifizetődött, a kapujából messze kifutó, cselezgetni kezdő Demjén nagy hibáját kihasználva ugyanis Hahn duplázni tudott, és ezzel el is dőlt a három pont sorsa. A hajrában teljesen fellazult a ZTE védelme, a Paks akár növelhette volna az előnyét.

Budapest Honvéd FC–MOL Fehérvár FC 2–2 (1–0)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2378 néző, v.: Karakó
Budapest Honvéd: Tujvel – Mezgrani, Batik, Kamber, Lovric, Tamás – Szendrei, Hidi, Zsótér (Ugrai, 70.) – Balogh N. (Baráth, 80.), Gazdag (Traore, 66.)
MOL Fehérvár: Rockov – Bolla, Musliu, Stopira, Fiola (Hangya, 82.) – Nikolov, Houri – Nego, Bamgboye (Alef, 83.), Evandro (Petrjak, 55.) – Zivzivadze (Nikolics, 55.)
Gólszerzők: Balogh N. (45+1.), Traore (74.), illetve Nego (64.), Petrjak (67.)
Sárga lap: Szendrei (58.), Lovric (75.), Ugrai (79.), illetve Nikolov (59.)

Paksi FC–Zalaegerszeg 3–1 (1–1)

Paks, 1602 néző, v.: Solymosi
Paks: Hegedüs – Gévay (Lorentz, 78.), Böde, Lenzsér – Bertus, Windecker (Sipos, 86.), Balogh B., Szakály (Ádám, a szünetben), Osváth – Sajbán (Kulcsár D., 63.), Hahn (Nagy R., 78.)
ZTE FC: Demjén – Kovács B. (Gergényi, 54.), Lesjak, Bobál D., Szépe – Vass P. (Zimonyi, 88.), Bedi, Szánthó (Koszta, 54.), Sankovic (Dragóner, 67.), Szalai D. (Tarasin, 54.) – Könyves
Gólszerzők: Balogh B. (45+2.), Hahn (47., 74.), illetve Könyves (25.)
Sárga lap: Gévay (57.), illetve Szánthó (29.)