Gerardo Martino Mexico World Cup 2022Getty

Megvan az első edző, akit kirúgnak a világbajnokság után

Fogadj 20-szoros szorzóval Serge Gnabry kaput eltaláló lövéseinek számára a Németország-Costa rica vb találkozón, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

Miután a mexikói válogatott nem jutott tovább a csoportjából a világbajnokságon, a helyi szövetség úgy döntött, hogy új szövetségi kapitány veszi át az El Tri irányítását. Mindezt a Szaúd-Arábia elleni mérkőzés (2-1) után Gerardo "Tata" Martino is megerősítette.

"Én vagyok a felelős a mai eredményért. A szerződésem lejárt, amikor a játékvezető lefújta a mérkőzést eldőlt, nekem itt már nincs több tennivalóm" – szögezte le Martino a meccset követő sajtótájékoztatón.

A korábban a Barcelonát és az argentin válogatottat is irányító 60 éves szakember 2019 óta irányította Mexikót. A csapattal rögtön megnyerte az akkori Arany Kupát, majd 2020-ban a CONCACAF Nemzetek Ligájában, 2021-ben az Arany Kupában játszottak döntött. Martinóval 66-ból 42 meccset nyert meg a csapat 12-12 döntetlen és vereség mellett.

Martino munkáját folyamatos kritikák kísérték Mexikóban, a szurkolók rendre számon kérték tőle, hogy az elmúlt három év alatt egyszer sem tudták legyőzni az Egyesült Államokat és Kanadát. Martino munkáját már a vb-keret összeállítása kapcsán is megkérdőjelezték, hiszen több rutinos játékost sérülten vitt el a tornára, akik érdemben gyakorlatilag használhatatlanok voltak. Az ötödik vb-jén szereplő Andrés Guardado egyetlen találkozón jutott szóhoz, de akkor is már az első félidőben le kellett cserélni, míg a Wolves sztárja, Raúl Jiménez mindhárom meccsen részfeladatokat tudott csak vállalni, összesen 60 percet a pályán töltve.

Mindeközben az Európa-liga legjobb góllövőjét, Santiago Giménezt és a Real Betis tehetségés szélsőjét, Diego Lainezt még a keretbe sem hívta meg. Az argentinoktól honosított Rogelio Funes Mori korábbi meghatározó szerepe és nagyszerű formája ellenére csak pár percet kapott a legutolsó mérkőzésen.

Mexikó 1978 óta először nem jutott tovább a csoportkörből. Az 1986-as, hazai rendezésű tornán a negyeddöntőig menetelt, 1994 és 2018 között mindig a nyolcaddöntőben esett ki.

Természetesen nem lehet egyedül Martino nyakába varrni a fiaskót, a játékosok éppúgy hibásak, de a váltás elkerülhetetlenné vált. Az új edzőnek bizonyára új csapatot kell építenie a 2026-os hazai rendezésű vb-re - a következő világbajnokság házigazdája ugyanis az Egyesült Államok és Kanada mellett Mexikó lesz.

Kövesd a 2022-es labdarúgó világbajnokság küzdelmeit a GOAL.com-on! Szerkesztőségünk nap mint nap exkluzív tartalmakkal, videókkal és élő közvetítésekkel jelentkezik a torna során. Ha minket követsz, garantáltan nem maradsz le semmiről!unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A francia válogatott világbajnoki címe 8-szoros szorzóval fogadható. (x)