El FC Barcelona, campeón de la Champions League femenina 2023Getty

Kétgólos hátrányból fordított a Barcelona, megnyerte a BL-t!

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

3-2-re megnyerte a női Bajnokok Ligája döntőt az FC Barcelona a Wolfsburg ellen.

A Manchester City-Inter BL-döntőn az angolok győzelme 1.46, a döntetlen 4.90, az olaszok sikere pedig 7.50-szeres szorzóval fogadható.(x)

A katalánok utoljára 2021-ben nyerték meg a legrangosabb európai kupasorozatot, tavaly a francia Lyon ellen vesztették el a döntőt. A Wolfsburg utoljára 2020-ban volt a döntőben, de akkor őket is a Lyon fosztotta meg a BL győzelemtől.

A katalánok már a mérkőzés elején hátrányba kerültek, a negyedik percben a saját tárfelén vesztette el a labdát Lucia Bronze, majd a Barca kapujára támadó Ewa Pajor befejezte a helyzetet. 0-1

Az első félidő végén már kétgólos hátrányba kerültek a gránátvörös-kékek. Pajor beadására Alexandra Popp érkezett és fejelt közelről a kapuba. 0-2

A fordulás után viszont a Barcelona kezdett jobban. A 48. percben Caroline Hansen szólója végénután Patricia Guijarro lőtt a kapuba. (1-2) A katalán csapatnak két perc sem kellett és már egalizálta is az eredményt. Aitana Bonmati beadása után megint Guijarro volt eredményes, ezúttal fejjel. 2-2

A 71. percben azonban már előnybe is kerültek a katalánok. Lynn Wilms nem tudott felszabadítani, saját csapattársába lőtte a labdát. Ezt a zavart használta ki Fridolina Rolfo, aki öt méterről a hálóba lőtt. 3-2

A Barcelona ezzel a győzelemmel harmadjára hódította el a Bajnokok Ligája serleget.