ENZO MILLOT STUTTGART 05062023Getty Images

Idén sem sikerült a feljutás a Hamburgnak, a Stuttgart marad az élvonalban

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

3-1-re nyert idegenben a VfB Stuttgart a Hamburg SV ellen a Bundesliga osztályozó visszavágóján, így összesítésben elért jobb eredményével (6-1) bennmaradt az élvonalban.

A Manchester City-Inter BL-döntőn az angolok győzelme 1.46, a döntetlen 4.90, az olaszok sikere pedig 7.50-szeres szorzóval fogadható.(x)

A Hamburg előtt nagy lehetőség nyílt idén is, hiszen tavalyhoz hasonlóan osztályozón vehetett részt a csapat. A 2022-ben a Hertha vetett véget a Hamburg Bundesliga reményeinek, az idei szezonban a Stuttgart állta útjukat. Az első mérkőzést az élvonalban szereplő Stuttgart nyerte meg, 3-0-ás eredménnyel.

A hamburgi csapatnál futballozó Német András a visszavágón sem volt bevethető, de nélküle is jól kezdett a csapat. A 6. percben Sonny Kittel távoli bombája a stuttgarti kapu bal oldalában csapódott. Az első negyed órában a hazaiak beszorították a Stuttgartot a kapujuk elé, azonban újabb érvényes találatot nem tudtak szerezni.

Vesztükre a Stuttgart kihasználta az első nagy ziccerét: a 48. percben Enzo Millot egyenlített, ami után a vendégek át is vették a meccs irányítását.

Millotnak pedig a duplázás is összejött 15 percen belül. A támadó kihasználta Daniel Heuer Fernandes hibáját és lecsapott a szabad labdára, majd gólt lőtt. Ha az összesítésben négy gólos előny nem lett volna elég a Stuttgartnak, akkor a 97. percben Silas gólja biztosította be a bennmaradást.

Így tehát a Hamburg 2018-as kiesése óta továbbra sem tud feljutni az élvonalba, Németh Andráséknak jövőre is meg kell próbálkozniuk a feljutással.

Az első osztályból idén a Dárdai Pál vezette Hertha és a Schalke esett ki.