Szélesi Zoltán magyar válogatott

Hatalmas győzelmet aratott a Szélesi Zoltán vezette U17-es válogatott

Kinek nem kell ingyen 3,2 millió forint? Regisztrálok és játszom a nyereményért!

SzA magyar U17-es válogatott Észtországot fogadta Telkiben. A mieink jól kezdték a hazai rendezésű eb-selejtező tornát, 3-0-ra verték a balti ellenfelet. Szélesi Zoltán csapatának a négyes csoport első két helyén kell végeznie ahhoz, hogy biztosan ott legyen a tavaszi elitkörben.

Az MLSZ hivatalos honlapján így számol be az összecsapásról:

A magyar válogatott már az első percektől jóval kezdeményezőbb futballt játszott ellenfelénél, az első negyedórában Barkóczi Benedek, majd Szűcs Tamás is jelentkezett egy-egy veszélyes lövéssel, de ekkor még nem született meg a vezető gólunk. A 23. percen viszont igen, a Szűccsel szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette (1-0).

Az észtek hátrányban játszva sem tudtak újítani, a kapunkban Pécsi Árminnak szinte egyáltalán nem volt dolga. Nagyon sok veszélyes akciót vezettünk a félidő hátralévő részében, a befejezések nem voltak mindig kellően pontosak, ezért sokáig maradt az egygólos előny, a 45. percben azonban sikerült megnyugtatóvá tenni a vezetést, Barkóczi 16 méterről hajszálpontosan a bal alsó sarokba lőtt (2-0).

Az észtek próbálták támadóbb szellemben kezdeni a második félidőt, de veszélyes akciókat nem tudtak vezetni. A magyar válogatott az 52. percben újabb gólt ért el, Csatári Kevin jobb oldali beadása után Lisztes Krisztián 11 méterről, látványos mozdulattal lőtt kapásból az észt kapuba (3-0). A biztos előny tudatában Szélesi Zoltán hármas cserét hajtott végre, a játék képén ez nem sokat változtatott, továbbra is a mieink irányították a játékot. A hátralévő időben megvolt a lehetőségünk újabb gólok szerzésére, de az eredmény nem változott, 3-0-ra győztük le az észteket. A csoport másik mérkőzésén Grúzia 1-1-es döntetlent játszott Izland ellen Budaörsön.

A magyar válogatott hétfőn 17.00 órakor a grúzok ellen folytatja szereplését a tornán.

Szélesi Zoltán vezetőedző szerint végig irányították a mérkőzést és teljesen megérdemelten tartották otthon a három pontot:

"Gratulálok a csapatnak, mert végig kézben tartottuk a mérkőzést, a játékosok betartották, amit kértünk tőlük, taktikusan, fegyelmezetten futballoztak. Az eredmény hűen tükrözi a játék képét, ma ennyivel jobbak voltunk az ellenfélnél. Egy lépéssel közelebb kerültünk a célunkhoz, de a továbbjutás kiharcolásához még sokat kell tennünk, hiszen két jóval nehezebb mérkőzés vár ránk a folytatásban."

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

Az Örökrangadón a Ferencváros győzelme 1,33-as, a döntetlen 5,30-as, az MTK sikere pedig 7,50-es szorzóval fogadható.